anonym

| ČTK |Zprávy ze světa

V petrohradském metru útočil 23letý Kyrgyz, potvrdili ruští vyšetřovatelé

Ruský Vyšetřovací výbor, což je obdoba amerického FBI, identifikoval bombového atentátníka z Petrohradu. Podle něj útočil 23letý Kyrgyz Akbardžon Džalilov. Exploze ve vagónu metra si dosud vyžádala 14 mrtvých, desítky dalších lidí byly zraněny. V druhém největším městě Ruska nadále panují přísná bezpečnostní opatření, kvůli anonymnímu telefonickému varování před bombovým útokem musela být v úterý uzavřena stanice metra Senné náměstí, u níž v pondělí došlo k výbuchu.

| ČTK |Zprávy z domova

Chovanec dal pokyn k prošetření anonymního e-mailu, tvrdí Zimola. Inspekce to ale odmítla

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pověřil policejního ředitele a Generální inspekci bezpečnostních sborů prošetřením anonymního e-mailu, který směřuje na jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD). Novinářům to v úterý řekl sám Zimola. Generální inspekce ale uvedla, že zákony, kterými se řídí, takové pověření neumožňují. Podle udání z e-mailu mimo jiné hejtman dostával od policie informace o předem chystaných zásazích. Zimola toto tvrzení odmítl.

| ČTK, dp |Zprávy z domova

Policisté na pražském letišti nahlášenou bombu nenašli. Po neznámém pachateli pátrají

Druhý terminál pražského letiště se ve čtvrtek po 22. hodině znovu otevřel cestujícím. Ti ho museli opustit kvůli anonymu, který tam nahlásil uložení bomby. Policie areál evakuovala, na místě zasahovali pyrotechnici a psovodi. Po dobu pyrotechnické prohlídky nesměla z terminálu odlétat letadla do zemí Schengenského prostoru. Po pachateli anonymní hrozby pátrají kriminalisté.

| Český rozhlas, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Anonym potřetí nahlásil bombu v centru Klinika. Policisté už prý budovu prohledali

Anonym nahlásil bombu v sociálním centru Klinika na pražském Žižkově, které obývají aktivisté. Jedná se už o třetí případ za několik dní. Výhružku Českému rozhlasu potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že budovu evakuovat nebudou. Uživatelé Kliniky na twitteru oznámili, že policisté už ji prohledali a odešli.

|Pavel Polák |Zprávy ze světa

Šéf německé SPD označil útočníky v Heidenau za pakáž, strana teď čelí výhrůžkám

Policie vyklidila v Berlíně centrálu sociální demokracie. Anonym telefonicky oznámil, že se v budově nachází bomba. Do sídla strany přicházejí už od pondělí nenávistné emaily, které reagují na předsedu SPD Sigmara Gabriela. Ten se zkraje týdne ostře ohradil proti pravicovým extremistům, kteří v saském Heidenau zaútočili na ubytovnu pro uprchlíky.

|Veronika Neprašová |Zprávy z domova

Policisté dopadli bombového anonyma. Přiznal se k 16 výhrůžkám

Policisté dopadli muže, který půl roku vyhrožoval veřejným institucím i osobám po celé republice bombovým útokem nebo střelbou. E-maily podle všeho posílal 24letý student z jižních Čech. Mladý muž s policií údajně spolupracuje a otevřeně mluví i o svých pohnutkách. Výhrůžkami si prý vyřizoval účty s lidmi, kteří nesdíleli jeho postoje a názory.