anticena

| ČRo |Zprávy z domova

Kyselou žábu za nefér výroky vůči ženám dostane prezident Zeman

Kyselou žábou, kterou dostávají autoři nejhorších sexistických výroků, „ocenilo“ občanské sdružení Žába na prameni výroky prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu byla nominována za svá slova o Češkách unesených v Pákistánu a o ženách v burkách. Pozitivní cena Zlatá žába pak putuje třem lidem za jejich postoj k výstavě aktů v Akademii věd ČR. Slavnostní udílení cen Kyselá žába a Zlatá žába se uskuteční dnes večer.

| ČRo, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Anticeny pro největší slídily roku 2015 dostala policie, ministerstvo financí, Mattel a ministr vnitra

Policie, ministerstvo financí, firma Mattel a ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Ti všichni získali mezinárodní anticeny Big Brother Awards za největšího slídila roku 2015. Jediná pozitivní cena pak putuje k rakouskému právníkovi a aktivistovi Maxovi Schremsovi. Žebříček, do kterého lidé posílali návrhy, sestavilo už po jedenácté sdružení Iuridicum Remedium. Devítičlenná odborná porota vybírala ze zhruba 60 nominací.

Anticenu Zavřeno získal Zlínský kraj za tajení výše mezd úředníků

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Anticenu Zavřeno získal v soutěži Otevřeno x Zavřeno, která hodnotí přístup státní správy a samosprávy, Krajský úřad Zlínského kraje. Porotě nejvíc vadilo utajování výše odměn úředníků. Negativně hodnoceny byly i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Úřad pro ochranu osobních údajů, Kancelář prezidenta republiky a vedení Prahy 13. Kladné ocenění Otevřeno získali zlínský soudce Milan Polehla, města Klášterec nad Ohří, Úvaly a Litomyšl. Veřejnost ocenila i Českou obchodní inspekci.

|Zuzana Petráňová, msk |Zprávy z domova

Anticenu největšího slídila dostaly Google, Mafra, Samsung a ministerstvo financí

Společnosti Google, Mafra, Samsung a ministerstvo financí získaly anticenu pro největší slídily. Takzvané Big Brother Awards udělila už podesáté porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů. Nezisková organizace Iuridicum Remedium se už několik let snaží upozornit na ochranu soukromí.

Vestec u Prahy získal anticenu sdružení Otevřená společnost za ‚zavřenou‘ radnici

|Petr Kološ, Eva Presová |Regiony

Když si do vyhledávače zadáte Vestec, nabídne vám na mapě nejmíň deset možností. Jen jeden z nich ale dostal anticenu za to, že má ‚zavřenou radnici‘. Tedy ne že by se na obecní úřad nedaleko hlavního města nedalo dostat, že by tam bylo zavřeno, ale pokud máte jiný názor než vedení obce, jsou vám zavřeny stránky radničních listů. A to přesto, že se takový časopis platí z peněz všech obyvatel.