Antonín Prachař

|Jana Čermáková, kap |Zprávy z domova

ODS a TOP 09 neprosadily vznik sněmovní vyšetřovací komise k situaci v dopravě

Opoziční ODS a TOP 09 neprosadily vznik sněmovní vyšetřovací komise k situaci v resortu dopravy a zadávání veřejných zakázek. Koaliční poslanci nepodpořili schválení programu schůze, zřízení komise tak zákonodárci neprojednali. Poslanci TOP 09 a ODS přesto několik hodin kritizovali ministra dopravy Antonína Prachaře z hnutí ANO.

|Jana Čermáková, Věra Pfeifferová, kap |Zprávy z domova

Pravicová opozice žádá mimořádnou schůzi sněmovny kvůli krokům ministra dopravy

Pravicové opozici se nelíbí aktivity ministra dopravy Antonína Prachaře z hnutí ANO. Na příští schůzi sněmovny proto navrhne vznik vyšetřovací komise k Prachařově činnosti v čele resortu. Ministerstvo dopravy podle TOP 09 a ODS pod Prachařovým vedením přiděluje veřejné zakázky firmám s neprůhledným vlastnictvím.

|Tomáš Bystrý, Vojtěch Man, Vladimír Křivka |Zprávy z domova

Sobotkova vláda rozdávala prémie, mezi úředníky rozdělila 155 milionů

Kabinet Bohuslava Sobotky ocenil úředníky za první půlrok práce. Mezi zaměstnance jednotlivých ministerstev rozdělil prémie ve výši 155 milionů korun. Nejštědřeji si při tom počínal Úřad vlády - tým ze Strakovy akademie získal na bonusech 26 milionů korun, z toho o šesti milionech ale rozhodl ještě předchozí kabinet. V průměru si tak každý přilepšil k platu o 50 tisíc korun. Postarat se o své lidi ale umí i šéfové financí, zemědělství nebo průmyslu.

|Veronika Sedláčková, Veronika Neprašová, kap |Ekonomika

Studie plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe stály zatím 20 milionů korun

Česko by se nemělo pouštět do ambiciózního dopravního projektu - kanálu Odra-Dunaj-Labe - dokud nebude jisté, že se do něj zapojí také okolní země. Řekl to dnes šéf resortu dopravy Antonín Prachař z hnutí ANO. Vizi prosazuje prezident Miloš Zeman, podle nějž by se mezinárodní kanál mohl stát důležitou dopravní tepnou a měl by prý ekologický přínos. Kritici oponují, že se jedná o megalomanský projekt, který naopak poškodí životní prostředí.