apokalypsa

| ČTK |Zprávy ze světa

Svět je kvůli Trumpovi o třicet sekund blíže k apokalypse. Vědci posunuli 'hodiny posledního soudu'

Svět se hlavně kvůli zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem podle vědců přiblížil zániku nejvíce od roku 1953. Pomyslné "hodiny posledního soudu" vydavatelé Bulletinu amerických jaderných vědců ve čtvrtek posunuli o 30 vteřin, a ty tak nyní ukazují na místo tří jen dvě a půl minuty před půlnocí, informoval zpravodajský web BBC.

Apokalypsa? Buď připraven! Největší bunkrové město světa láká ty, kdo plánují přežít

| mls |Zprávy ze světa

Když planetou otřese katastrofa a civilizace se zbortí, přežijí jen připravení, věří takzvaní preppeři - neboli lidé, kteří se aktivně připravují na úder apokalypsy. Právě na ně cílí největší bunkrové město světa. Vyrostlo v Jižní Dakotě na pozemku někdejší vojenské základny a zájemcům nabízí na 600 energeticky soběstačných, výbuchu vzdorných příbytků. Ti, kdo mají hluboko do kapsy, si ale rovnou mohou nechat zajít chuť.

|Vědunka Lunardi, bre |Zprávy ze světa

Lidé věřící v konec světa mají prý naději, že mohou přežít v Itálii. Na třech místech

Do apokalypsy ohlašované takzvaným mayským proroctvím zbývá necelý týden. Na světě existuje podle zvěstovatelů ‘konce světa‘ několik míst, kterých se nebude týkat. Kromě francouzských Pyrenejí či mexického Yukatánu se prý mohou lidé zachránit také v Itálii, která ‘zázračnými místy‘ doslova oplývá. Mají tam hned tři takové vesničky.

|Helena Berková, Jan Piroch |nepoužívat - Věda

Na hodinách apokalypsy je za pět minut dvanáct

Čas na symbolických hodinách apokalypsy, které ukazují, kolik času zbývá do zničení světa atomovou válkou, ukazují za pět minut 12. Hrozba se nepatrně zvětšila, alespoň podle vědců z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, Věstníku jaderných vědců, sdružených kolem stejnojmenného chicagského časopisu. Vědci proto posunuli minutovou ručičku o minutu blíž k dvanáctce. Zdůvodňují to nedostatečným pokrokem v řešení otázek týkajících se jaderné bezpečnosti a změn klimatu.