Arriva

| ČTK, Linda Nguyenová |Regiony

V Čerčanech projel vlak návěstidlem. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem stál dvě hodiny

Provoz vlaků v železničním koridoru mezi Prahou a Benešovem byl v pátek ráno zhruba na dvě hodiny zastaven. Vlak společnosti Arriva, která tudy od letošního února jezdí, projel ve stanici Čerčany návěstidlem zakazujícím jízdu. Nikdo nebyl zraněn, škoda na zničené výhybce byla vyčíslena na 200 000 korun, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přes Čerčany vede trať pro příměstské vlaky, ale také rychlíky Českých drah na jih Čech. Některé vlaky musely být odřeknuty.

|Jitka Hanžlová |Ekonomika

Na železnici z Prahy na Slovensko vstupuje další dopravce. Konkurence už je ale vysoká

Mezi české dálkové železniční dopravce vstupuje další podnik. Soukromá firma Arriva od dnešního dne začala vypravovat víkendový expres na trati Praha - Trenčín. Pojede přes Pardubice, Olomouc a Uherské Hradiště. Po RegioJetu a Leo Expressu je tak třetím alternativním dopravcem, který se pustil do dálkové dopravy na vlastní podnikatelské riziko.

|Gabriela Hauptvogelová |Regiony

Ústecký kraj ušetří na autobusové dopravě, dopravci kvůli tomu ale sníží platy řidičů

V dopravním podniku Arriva Teplice to vře. Kvůli získání krajské zakázky na autobusovou dopravu v okrese podnik výrazně snížil ceny. Musí proto spořit a to se dotkne i platů, které by se od příštího roku měly řidičům snížit až o deset procent. Část z nich proti tomu protestuje, část si hledá práci jinde. Průměrný plat řidiče je 22 tisíc hrubého měsíčně, od ledna by tedy měl mít 20 tisíc korun.