Římský vojevůdce Julius Caesar chce dodat víru svým demoralizovaným bojovníkům, kteří obléhají vesnici nepoddajných Galů. Využije přitom učení nové filozofické školy s názvem Bílý kosatec.
Koncem šedesátých let ji vytvořil francouzský ilustrátor Albert Uderzo. Jeho nejdražší kresba, Asterix a cesta kolem Gálie, se vydražil za 35 milionů korun.
„Nejdřív jsem se soustředil na to, že bych Asterixe se chtěl pojmout jinak. Tak, aby Asterix a Obelix byli maximálně v centru dění, což není tak docela případ předcházejících filmů,“ říká režisér.
Asterix, Obélix i Idéfix se tentokrát vypraví do východní Evropy, do země Sarmatů. Ti jsou jejich přáteli. Narozdíl od Římanů, kteří zůstávají hlavními nepřáteli nebojácných Galů.
Smrt francouzského kreslíře a ilustrátora oznámila v úterý jeho rodina. Uderzo po smrti spisovatele Reného Goscinnyho v roce 1977 psal i scénáře ke komiksu o vzpurných Galech.
Galští bojovníci Aterix a Obelix, kovboj Lucky Luke nebo třeba Malý Mikuláš. Všechny tyhle postavičky a jejich příběhy vytvářel francouzský spisovatel a humorista René Goscinny.
Na žádném světovém šampionátu v hokeji v posledních letech nechyběli maskoti, kteří bývají u fanoušků velmi oblíbení. Prohlédněte si maskoty z mistrovství světa v hokeji za posledních deset let.
Ve Francii ve čtvrtek vychází 37. pokračování populárního komiksu o Asterixovi. Děj se odehrává v Itálii a hlavní hrdina se ocitá v nebezpečných situacích hlavně v Římě.
Co mají společného neposedný školák Mikuláš, Asterix s Obelixem a Lucky Luke, pistolník rychlejší než vlastní stín? Duchovního otce, respektive scénáristu a spisovatele René Goscinnyho. Dnes by se dožil 90 let.
V Evropě dnes vychází už 35. komiksová kniha o Asterixovi a Obelixovi. Další příběh o neporazitelných galských hrdinech se jmenuje Asterix u Piktů a odehrává se ve Skotsku, kde oba dobrodruzi potkají lochnesskou příšeru. Knihu vůbec poprvé neilustroval Albert Uderzo.