Dvacetiletý sympatizant takzvaného Islámského státu zavraždil 2. listopadu 2020 v oblasti s intenzivním nočním životem v rakouské metropoli čtyři lidi a dalších 23 zranil. Policie ho zastřelila.
O plánech Moskvy informoval Zelenského na osobní schůzce šéf CIA. „To Zelenského okamžitě zaujalo; zpráva ho zaskočila a vystřízlivěl,“ píše novinář v nové knize.
„Každý týden v dopisech a na sociálních médiích nalézám hrozby. Tento měsíc mi policie sdělila, že ohrožení atentátem je reálné a jako nikdy dříve. Proto žádám o ochranu,“ uvedl Tusk na twitteru.
Podobné útoky jsou v Somálsku běžné. Nejčastěji za nimi stojí islámští radikálové z organizace Šabáb, která má podle prezidenta na svědomí také sobotní útoky.
Církev sjednocení je pod drobnohledem od července, kdy střelec zabil bývalého premiéra Šinzóa Abeho. Agentura Kjódó připomněla, že Kišidově vládě kvůli kauze výrazně klesly preference.
„Nenechala se šikanovat a pracovala až do poslední chvíle. Jediná věc, která ji mohla zastavit, byla bomba nastražená v autě," popisuje Matthew Caruana Galizia.
Státního pohřbu se zúčastnilo na 4300 hostů z Japonska i zahraničí. V centru Tokia se mezitím k protestu shromáždili odpůrci kvůli financování události z veřejných prostředků.
Podle statistiky, kterou sestavil dobrovolnický projekt War Translated, který překládá zprávy o válce do angličtiny, došlo od března letošního roku k 19 útokům na proruské ukrajinské představitele.
10. září 1947 v ranních hodinách doručila pošta tři balíčky označené jako voňavky na adresu členů československé vlády. Zásilky ale neobsahovaly parfém, nýbrž výbušninu.
Velitel okupovaného Berďansku Artem Bardin podle informací bojuje o život v nemocnici. Podle ruských médií se jednalo o teroristický útok. Ukrajinští činitelé incident zatím oficiálně nekomentovali.
Obžalovaných je sedm mužů a jedna žena. Mezi obžalovanými ale není žádný přímý účastník útoku, jako tomu bylo v případu soudu s radikály z Bataclanu z roku 2015.
„Muž jí namířil střelnou zbraní na hlavu a stiskl spoušť. Zbraň byla nabita pěti kulkami, ale nevystřelila, přestože muž stiskl spoušť,“ oznámil prezident Argentiny.
Ministryně obrany v sobotu na atentát na Duginovou reagovala slovy, že jí není líto dcery, ani truchlícího otce, ale naopak tisíců lidí „zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie“.
Scholz na tento nehorázný výrok Abbáse nereagoval, ale ve středu ráno nad ním na Twitteru vyjádřil „znechucení“ s tím, že „pro Němce je jakákoli relativizace mimořádnosti holokaustu nepřijatelná.
Útočník přiznal, že uznává ajatolláha Rúholláha Chomejního, který před víc než 30 lety vyzval v náboženské fatvě muslimy, aby Rushdieho zabili kvůli jeho románu Satanské verše.
Před třiatřiceti lety pronesený rozsudek z úst svatého muže (anebo podstatně později vypsaná odměna za Rushdieho hlavu od jedné íránské náboženské nadace?) došel k tragickému naplnění.
Rusko označilo atentát za teroristický útok. Útok podle něj podnikla skupina, jejíž členové položili nálož pod automobil. Nejde o první násilnou smrt kolaboranta na okupovaném ukrajinském území.
Jamagami je podezřelý z vraždy. Vyšetřovatelům k motivu řekl, že jeho matka dala „obrovský dar“ náboženské organizaci, vůči níž cítil nevraživost a domníval se, že je spjatá s Abem.
Ve středu si vyslechne rozsudek 14 lidí obžalovaných z atentátů z roku 2015. Tehdy teroristé v Paříži zabili 130 lidí. Francie se podobným atentátům snaží zabránit i vzděláváním dětí ve školách.