atlet roku

atlet roku v textech na iROZHLASU

| ČTK |Atletika

Špotáková má rekordní osmé vítězství v Atletovi roku

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála anketu Atlet roku a s osmi triumfy je historickou rekordmankou. Bronzová olympijská medailistka z Ria de Janeiro získala 1685 bodů a na pomyslných stupních vítězů se umístila s tyčkařem Janem Kudličkou (1433) a čtyřstovkařem Pavlem Maslákem (1222).

Oštěpařka Barbora Špotáková posedmé ovládla anketu Atlet roku

Mistryně Evropy v hodu oštěpem Barbora Špotáková byla dnes posedmé v kariéře vyhlášena Atletem roku. V anketě Českého atletického svazu vyhrála podle očekávání se ziskem 1307 bodů. Druhý skončil další oštěpař a její kolega z tréninkové skupiny Vítězslav Veselý, který dostal 1063 hlasů. Třetí místo obsadil halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.