ATP World Tour

| ČTK |Tenis

Veselý i kvalifikant Štěpánek postoupili v Dauhá do druhého kola

Jiří Veselý a Radek Štěpánek, kteří předchozí sezonu ukončili předčasně v říjnu kvůli zdravotním problémům, zahájili nový tenisový rok vítězně v Dauhá. Třiadvacetiletý Veselý v úvodním kole turnaje s dotací 1,3 milionu dolarů porazil tureckého soupeře Anila Yüksela 6:2, 6:3. Osmatřicetiletému Štěpánkovi vzdal jeho soupeř Marcos Baghdatis z Kypru za stavu 6:4, 5:3.

Tenista Murray se stane světovou jedničkou. Djokovič se s trůnem rozloučí po více než dvou letech

|Jakub Knoll |Tenis

Tenista Andy Murray se stane díky postupu do finále v Paříži novou světovou jedničkou. Na poslední krok se ale příliš nenadřel, protože jeho semifinálový soupeř Kanaďan Raonic do boje o finále kvůli zranění nenastoupil. Murray v čele zebřičku střídá Novaka Djokoviče, jenž byl hráčem číslo jedna nepřetržitě od července 2014.

Berdych prolomil v Paříži sérii proher a postoupil do osmifinále

Tenista Tomáš Berdych, jenž v novém vydání žebříčku po šesti letech nefiguruje v elitní desítce, porazil ve svém úvodním vystoupení na turnaji v Paříži Portugalce Sousu a prolomil tak nelichotivou sérii proher, která čítala tři utkání. Berdych si navíc udržel naději na start na Turnaji mistrů. V osmifinále český hráč narazí na vítěze duelu mezi Španělem Bautistou a domácím Simonem.

Tenista Berdych znovu vypadl prvním kole. Ve Vídni nestačil na 107. hráče světa

Tomáš Berdych prohrál na třetím tenisovém turnaji za sebou hned svůj první zápas. Ve Vídni dnes v prvním kole nestačil na 107. hráče světového žebříčku Nikoloze Basilašviliho z Gruzie, kterému podlehl 4:6, 7:6, 5:7. Berdych, jenž plnil v rakouské metropoli roli nasazené dvojky, může po dalším nezdaru po více než šesti letech opustit první desítku pořadí ATP.

Berdych si poradil s Ferrerem a v Madridu si zahraje čtvrtfinále

Tenista Tomáš Berdych v dnešním osmifinálovém utkání porazil Davida Ferrara ve dvou setech 7:6 a 7:5 a díky tomu se probojoval do čtvrtfinále turnaje v Madridu. Český tenista tak může ve Španělsku navázat na loňský úspěch, kdy skončil po porážce od Rafaela Nadala až v semifinále.

Berdych na turnaji v Miami po boji porazil Johnsona a postoupil do osmifinále

Tomáš Berdych uspěl ve třetím kole tenisového turnaje v Miami a zahraje si osmifinále poté, co dnes porazil Američana Steva Johnsona ve třech setech 6:3, 6:7 a 6:3. V dalším kole český tenista, který na Floridě obhajuje loňské semifinále, narazí na Francouze Gasqueta. Kristýna Plíšková naopak na turnaji končí.

Berdych v Miami bez boje postoupil do třetího kola. Po skreči soupeřky jde dál i Kristýna Plíšková

Tomáš Berdych se na tenisovém turnaji v Miami dostal do třetího kola poté, co jeho soupeř Rajeev Ram skrečoval zápas kvůli nemoci ještě před jeho začátkem. Podobný osud potkal i Kristýnu Plíškovou, které vzdala Bencová. Zato Karolína Plíšková, Babora Strýcová a Lucie Hradecká se musely o třetí kolo floridského turnaje poprat na kurtu. Ani jedna z nich však dnes neuspěla, takže se všechny tři loučí s turnajem po druhém kole.

Jiří Veselý v souboji daviscupových kolegů pokořil Lukáše Rosola

Tenista Jiří Veselý zdolal na turnaji v Rotterdamu svého krajana a zkušenějšího kolegu z bojů o Davis Cup Lukáše Rosola 6:4 a 6:2 a postoupil do druhého kola. Veselý se tak na čtvrtý pokus dočkal prvního zápasového vítězství na okruhu ATP poté, co před tím v Aucklandu, na Australian Open a v Sofii pokaždé vypadl v úvodním kole.

|Vojtěch Man |Tenis

Triumf pomohl Šafářové k žebříčkovému maximu, Berdych o jedno místo spadl

Body získané za celkové vítězství na turnaji v Dauhá pomohly české tenistce Lucii Šafářové na 11. místo v žebříčku WTA. Vedle Petry Kvitové, Lucie Šafářové a Karolíny Plíškové se poprvé mezi dvacet nejlepších tenistek světa dostala také Barbora Záhlavová-Strýcová. Tomáš Berdych si v pořadí ATP pohoršil na 9. místo.

Přizve Berdych dalšího trenéra? Zatím jde o jedno jméno, připustil

|Jaroslav Plašil, Petr Hašek |Tenis

Tomáš Berdych uzavřel svou třináctou sezonu na okruhu ATP. Nešťastná zdaleka nebyla, český tenista se i popáté za sebou udržel ve světové desítce a už popáté za sebou zakončil ročník na Turnaji mistrů v Londýně. Přesto, k úplné spokojenosti mu toho ještě dost schází. Hlavně grandslamový titul, který by ve své kariéře ještě rád získal.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Česká studentka připravovala večeři pro Murrayho. Na výběr neměl, a tak dostal párky

Málokterá tenisová akce světa je pro hráče a fanoušky tak atraktivní jako Turnaj mistrů v Londýně. Efektně nasvícený dvorec, hudební doprovod a samozřejmě oblíbení sportovci lákají do haly každý den tisícovky diváků. Přesto jsou v londýnské O2 areně i tací, kteří se na zápasy vůbec nestihnou podívat. Jsou mezi nimi i Češi.

Berdych posiluje realizační tým. Najal bývalého fyzioterapeuta fotbalistů AS Monako

Angažovat kouče se slavnou hráčskou minulostí se ještě Tomáši Berdychovi nepovedlo, ale jednoho špičkového odborníka do svého týmu přesto získal. Nejlepšímu českému tenistovi nově pomáhá dánský fyzioterapeut Per Bastholt, který se před časem staral o tělo a stravu bývalé světové jedničky Viktorie Azarenkové z Běloruska nebo fotbalistů AS Monako.