auditoři

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Cena za odvahu: protikorupční fond ocenil auditorku Uhrinovou známou z kauzy Čapí hnízdo

Bývalá ředitelka odboru ministerstva financí Martina Uhrinová dostane jednu ze dvou cen za odvahu od Nadačního fondu proti korupci. Uhrinová na začátku roku upozornila, že její podřízená bez jejího vědomí zjišťovala v Bruselu informace kolem vyšetřování dotační kauzy Čapí hnízdo. Ta je spojená s ministrem financí Andrejem Babišem z hnutí ANO. Nakonec ale sama Uhrinová přišla o funkci a už čtyři měsíce je postavena mimo službu.

|Petra Benešová, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Bývalý šéf auditu vnitra Plaňanský půjde před soud. Za údajné nadržování

Kauza bývalého šéfa interního auditu na ministerstvu vnitra Petra Plaňanského míří před soud. Státní zástupce obžaloval bývalého úředníka z přečinu nadržování, protože prý kryl krádež v resortu. Plaňanský to považuje za nesmysl a vykonstruované obvinění. Případ začne soud rozplétat v polovině prosince.

|Martin Hromádka, Lenka Rafaelová, Petr Sehnoutka |Zprávy z domova

Auditoři prověří holding pěti nemocnic v Ústeckém kraji

Krajská zdravotní, tedy sdružení pěti nemocnic v Ústeckém kraji, může v nejbližší době čekat hloubkovou kontrolu zaměřenou na čerpání evropských dotací na nákup zdravotnického zařízení. Ministerstvo financí totiž právě dnes uzavře smlouvu se společností Deloitte, která se na svou první kontrolu vydá právě na sever Čech. Výsledek kontroly pak může ovlivnit, jestli nemocnice nakonec evropské dotace dostanou, nebo ne.