autodrom

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Akrobatický pilot Hyka vyměnil knipl za volant závodního vozu. Je to krásný sport, prohlásil

Když si jednou zamilujete vůni spáleného paliva a zvuk řvoucího motoru, není cesta zpět. Alespoň to tvrdí český akrobatický pilot Marek Hyka, který si přípravu na začátek nové letecké sezóny zpestřil tříbením reflexů v sedačce závodního vozu. A jak se dalo tušit, i na brněnském autodromu potvrdil, že se většina normálních smrtelníků v jeho blízkosti musí nazývat šneky.

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Rozhlasový reportér se svezl ve vytrvalostním automobilovém závodě

Auta a ženy se nepůjčují, tvrdí staré přísloví. Tento mužský pohled na svět ale už pár let boří pražská parta závodníků, která pod názvem Radicalteam dopřává ryzím amatérům zážitky, ke kterým by se jinak nedostali. Ano, nejde v tomto směru o ženy, ale o účast ve vytrvalostním závodu série Le Mans. Na ten tak mohla dorazit se startem jara na autodrom v Brně i devítka naprostých závodnických začátečníků. Nechyběl mezi nimi ani reportér Českého rozhlasu.

|Jan Beneš |Regiony

Na autodromu v Mostě se testovala kvalita a spotřeba paliv do automobilů

Test spotřeby a kvality paliv do automobilů probíhal dnes na mosteckém automotodromu. Na tříkilometrové trati testovali řidiči deset vzorků paliv odebraných přímo z rafinérií i natankovaných u benzinových čerpadel. Testy mají prokázat, že na stejné množství benzínu od různých prodejců ujede řidič různé vzdálenosti.