badminton

|David Nekvinda, Radek Šamša |Ostatní sporty

Koukal po ukočení kariéry na badminton nezanevře. Chce ho dál propagovat a hrát s kamarády

S českým badmintonem se loučí jeho král. Přestože kariéru Petra Koukala na čas přerušila rakovina, za posledních devět let vyhrál osm českých titulů. Třikrát v řadě se také probojoval na olympijské. Po těch nedávných v Riu de Janeiru oznámil ve třiceti letech konec kariéry. S domácími fanoušky se rozloučil při exhibici v Brně, odkud pochází jeho rodina.

Petr Koukal v Riu dopsal knížku. Po skončení kariéry se těší na hory i na pivo

|Michal Jurman, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Badmintonista Petr Koukal po vyřazení v Riu definitivně ukončil sportovní kariéru. Někteří si jej budou už navždy pamatovat jako vlajkonoše české výpravy z olympijských her 2012 v Londýně, jiní jako manžela úspěšné biatlonistky Gabriely Koukalové. Rodák z Hořovic ale rozhodně ukončením sportovní kariéry nijak nehodlá slevit ze svého aktivního života.

|Michal Jurman, Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Teď budu profesionální odpočívač, plánuje po posledním zápase kariéry badmintonista Koukal

Většina českých sportovních fanoušků si ho bude už navždy pamatovat, jak v holínkách přivádí na slavnostní zahájení olympijských her v Londýně 2012 českou výpravu. Badmintonista Petr Koukal přitom ani letos na Hrách nechyběl. V brazilském Riu ale po druhé porážce ztratil šanci na postup ze skupiny a následně prohlásil, že jeho dny sportovní kariéry jsou definitivně sečteny.

|Jan Suchan, Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Badmintonista Koukal čeká na potvrzení účasti v Riu. Těším se, až si dám pivo na oslavu, říká

Naplánované to má český badmintonista Petr Koukal hezky. Na olympijských hrách v Riu de Janeiru nastoupí do svého posledního turnaje a pak ukončí kariéru. Ale má to jeden háček. Vlajkonoš české výpravy z posledních her v Londýně sice nechybí v nominaci, jenže na potvrzení svého startu od Mezinárodní badmintonové federace stále čeká.

|Michal Jurman, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Badmintonistu Koukala málem nepustil do turnaje potisk trička. Z Baku chce medaili

Petr Koukal je sice osminásobným mistrem České republiky, na výraznější mezinárodní úspěch ale stále čeká. Vlajkonoš české výpravy na olympijských hrách v Londýně přitom doufá, že jeho velká šance přišla právě nyní na Evropských hrách. Medailový sen se přitom v Baku málem rozplynul ještě předtím, než vstoupil do turnaje.

|Štěpán Pokorný, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Ostatní sporty

Badmintonista Koukal bude na MS v Číně bojovat se soupeři i s klimatizací v halách

Představte si, že si s kamarádem jen tak pinkáte badmintonovými raketami a někdo vám pouští větrák do dráhy košíčku. Je jasné, že by vás to štvalo, ostatně jako kohokoliv jiného. Jenže přesně to se děje na největších profesionálních akcích, které se většinou odehrávají na kurtech v obrovských halách. Takové podmínky budou i na letošním mistrovství světa v Číně, kde se představí nejlepší český badmintonista Petr Koukal.

|Tereza Jelínková, Kateřina Kozmová, Jakub Marek |Ostatní sporty

Osm badmintonistek bylo vyloučeno z OH kvůli manipulaci s výsledky

Olympijský badmintonový turnaj v Londýně má skandál v ženské čtyřhře. Osm hráček včetně světových šampionek Wang Siao-li a Jü Jang z Číny bylo diskvalifikováno kvůli tomu, že na závěr základních skupin úmyslně vypustily vzájemné duely, aby tak ovlivnily svoje nasazení do vyřazovací části turnaje. Diskvalifikace se týká dvou jihokorejských a jednoho čínského a indonéského páru.