bar

bar v textech na iROZHLASU

|Jan Suchan |Ostatní sporty

Místo Ria Kajak bar na Vltavě. Hradilek si plní alespoň 'nesportovní' sen

Na olympijské hry do Ria se nekvalifikoval, a tak si teď Vavřinec Hradilek plní jiný, nesportovní sen. Mistr světa a medailista z předchozích her v Londýně připravuje se svými kamarády otevření baru na pražské náplavce. A protože je Hradilek vodním slalomářem, nemůže bar sídlit jinde než na lodi, na které si navíc bude možné půjčit kajak nebo zahrát beachvolejbal.

|Jaroslav Plašil, Simona Bartošová |Fotbal

Češi a Slováci jedou na Euro. Fandí jim i v Česko-slovenském baru v Amsterdamu

Poprvé v historii si zahrají na některém z velkých fotbalových šampionátů oba státy bývalého Československa. Na Euro do Francie pojedou jak Češi, kteří dohrávají kvalifikaci v Nizozemsku už jako jistí postupující, tak i Slováci, kteří se definitivně zaradovali po svém posledním duelu skupiny v Lucembursku. Nadšení jsou z toho i v jediném česko-slovenském baru v Amsterdamu, kde snažení českých i slovenských sportovců pravidelně na velkém plátně sledují.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Hokej

Amsterdam žije teď vedle fotbalu i hokejem, díky českým fanouškům

Amsterdam hostí dnes večer finále fotbalové Evropské ligy a v ulicích města je to hodně znát. Fanoušci obou týmů obsadili centrum už včera. Ale v záplavě fotbalového nadšení se našlo i jedno místo, kde se promítalo utkání v podivném sportu, který fandové z Anglie a Portugalska možná v životě neviděli. Nizozemští Češi vyrazili sledovat hokej.