Česko 0:0 Rakousko

basketbal 3x3

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

České juniorské výběry se na MS basketbalu 3x3 v Jakartě neztratily

Hodně úspěšný rok má za sebou na reprezentační úrovni český basketbal. Zatímco muži svými výkony překvapili na evropské šampionátu celou řadu soupeřů a ženy si vybojovaly dokonce účast na mistrovství světa v příštím roce, své si k úspěšné reprezentaci řekli i junioři. A to i v nové rychle se rozvíjející disciplíně 3x3, jejíž světový šampionát skončil minulý týden v Indonésii.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Trojkový basketbal láká nově i domácí hráče z Mattoni NBL

Pokud jste ještě nikdy pořádně neslyšeli o takzvaném trojkovém basketbalu, měli byste si název toho sportu velice dobře zapamatovat. Atraktivní forma klasického basketbalu, která historicky vychází ze streetballu, se totiž dost možná už brzy zařadí na listinu olympijských sportů. Není tak divu, že tato forma hry na jeden koš začíná lákat i v Česku čím dál více profesionálních hráčů.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Češi se snaží pomoct udělat z basketbalu 3x3 už v Riu olympijský sport

Basketbal patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější olympijské sporty. Na zápasy výběru amerických hvězd se například i letos v Londýně stály dlouhé fronty. O to sympatičtější je nynější snaha Mezinárodního olympijského výboru i Mezinárodní basketbalové federace rozšířit olympijský program o jeden z mladých sportů, takzvaný trojkový basketbal. V tomto směru si velice aktivně počíná i Česká basketbalová federace.

Česko bude mít trojnásobné zastoupení na MS v 3x3 basketbalu

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Česká basketbalová federace se připojila k průkopníkům nové sportovní disciplíny, která se netají dokonce olympijskými ambicemi. Už letos uspořádala seriál turnajů s názvem ČBF 3x3 Tour, která vyvrcholila celorepublikovým finále dnes v Letňanech. A k šíření popularity basketbalu 3x3 určitě přispěje i fakt, že Česká republika bude mít hned trojnásobné zastoupení na letošních mistrovstvích světa v této nové disciplíně.