Baumrtová

Baumrtová v textech na iROZHLASU

| ČTK |Ostatní sporty

Závadová na úvod ME skončila v polohovce na 400 metrů sedmá. Baumrtová je ve finále

Plavkyně Barbora Závadová obsadila na mistrovství Evropy v Londýně sedmé místo v polohovém závodu na 400 metrů. Průměrným časem 4:43,11 minuty neobhájila čtvrtou pozici z předloňského šampionátu v Berlíně. Vyhrála podle očekávání Katinka Hosszúová z Maďarska (4:30,90). Finálovou účast si dnes zajistila i Simona Baumrtová v šestém nejrychlejším času 2:11,26 na trati 200 metrů znak. O medaile poplave v úterý.

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Plavkyně Baumrtová i dnes na ME v krátkém bazénu brala páté místo. Micka dokonce čtvrté

Simona Baumrtová se medaile z letošního mistrovství Evropy nedočkala ani na druhý pokus. V dnešním závodě na 200 metrů znak obsadila páté místo, čímž zopakovala včerejší výsledek z poloviční trati. V obou případech navíc obhajovala stříbrnou medaili z posledního evropského šampionátu. V odpoledním programu se ve finále představil i Jan Micka, jenž skočil v závodě na 1500 metrů čtvrtý.

|Martin Charvát, Michal Jurman |Ostatní sporty

Baumrtová obhájila na ME v plavání bronz na padesátce

Plavkyně Simona Baumrtová obhájila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu třetí místo v závodě na 50 metrů znak. Bronzovou medaili vybojovala v novém českém rekordu 26, 94 sekundy. Titul získala Ruska Anastasia Zujevová časem 26,23 před Georgií Daviesovou z Velké Británie. Přímo v polském Štětíně natočil exkluzivní rozhovor s Baumrtovou reportér Michal Jurman.

Plavkyně Baumrtová skončila na ME na stovce šestá

Česká výprava dosáhla druhý den plaveckého mistrovství Evropy v krátkém bazénu na svůj zatím nejlepší výsledek. Na neoblíbené stometrové trati vybojovala znakařka Simona Baumrtová ve finále 6. místo a vylepšila přitom dvakrát svůj osobní rekord. Po finálové disciplíně zpovídal Simonu Baumrtovou ve Štětíně Michal Jurman.