bazén

|Pavel Polák |Zprávy ze světa

Zákaz vstupu do bazénu už pro uprchlíky v Bornheimu neplatí. Nechali si vysvětlit pravidla

Smějí se uprchlíci koupat v německých bazénech? Pochopitelně, pokud ovšem budou znát a respektovat provozní řád, který platí pro všechny. Město Bornheim se po řadě stížností od místních obyvatel zkraje roku rozhodlo uprchlíkům vstup do bazénu zakázat. Ale jen proto, aby jim mohlo jasně vysvětlit, jak se na koupališti chovat. A na to stačil jeden týden. Zákaz byl v Německu vnímán velmi kontroverzně, ale radnice si za ním stojí a soužití místních s uprchlíky to prý prospělo.

| ČTK, ČRo |Regiony

Stát dá do karlovarského Thermalu 300 milionů. O bazénu chce jednat s městem

Ministerstvo financí zvýší základní jmění karlovarského hotelu Thermal o 300 milionů korun. Chystá totiž celkovou rekonstrukci hotelu za zhruba 400 milionů. O provozování nyní zavřeného venkovního bazénu chce hotel nejprve jednat s městem a krajem, řekl dnes zastupitelům Karlových Varů člen představenstva provozovatelské společnosti Thermal-F Adam Vojtěch.

|Tomáš Lörincz, Marek Augustin |Ostatní sporty

Do podolského bazénu zavítal olympijský vítěz Mellouli. Tunisana vystrašily Mickovy tréninky

Nebývá zvykem, aby se v Česku objevil olympijský vítěz z cizí země a chtěl trénovat s některým českým sportovcem. Pražské Podolí v těchto dnech hostí Oussamu Mellouliho. Tuniský reprezentant se v Pekingu v roce 2008 stal prvním africkým zlatým olympijským plavcem. A čest zatrénovat si s ním měl český reprezentant Jan Micka.

|Gabriela Hauptvogelová, Pavla Firbacherová, Anna Kottová |Regiony

Do bazénu v kempu na Litoměřicku nejspíš probíjela zásuvka. Všech 29 lidí je v pořádku

Policisté zjišťují, jak se do bazénu v Opárenském údolí na Litoměřicku dostal elektrický proud. Podle prvních informací z bazénu vytekla voda, která se dostala až k zásuvce, kde byla připojena filtrace. Událost vyšetřuje policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. V nemocnicích skončilo po zásahu elektrickým proudem 29 lidí, většinou šlo o malé děti. Po vyšetření byli všichni propuštěni domů.

| ČTK |Regiony

Elektrický proud zasáhl bazén v kempu na Litoměřicku, 29 lidí je v nemocnici

Bazén v kempu v Opárenském údolí na Litoměřicku zasáhl dnes v podvečer elektrický proud, v nemocnicích skončilo 26 dětí většinou ve věku od pěti do osmi let a tři dospělí. Zranění nejsou vážná. ČTK to řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš. Část dětí si stěžovala na brnění končetin. Případ vyšetřuje policie.

|Iveta Záleská |Zprávy z domova

Záchranná služba varuje před pády dětí do bazénů. Lidé zapomínají na jejich zabezpečení

Zhruba deset dětí ročně se utopí v bazénech a přírodních koupalištích. Podle lékařů a záchranářů totiž Češi zapomínají na zabezpečení bazénů před nebezpečným pádem dítěte do vody. Záchranná služba občas zajíždí k rodinným domům, kde poskytuje topícím se dětem první pomoc. Podobný případ se stal tento pátek, kdy záchranná služba vyjela na Kutnohorsku oživovat malého chlapce, který byl pod hladinou 5 minut.