běh

|Tomáš Kohout, VM |Ostatní sporty

Pivo není iontový nápoj, varuje specialista. Alkohol běžcům kazí výsledky tréninku

Jaro a s ním i hezké počasí mohou v někom z vás probudit i zapomenutá předsevzetí více se hýbat. K běhu láká i začínající sezona vytrvalostních závodů - třeba na sobotu se chystá Pražský půlmaraton. Na pomalé klusání, kterým byste stejně měli začít, rady nepotřebujete. Ale pokud chcete, aby měl pohyb nějaký viditelnější efekt, bylo by dobré vyhnout se jednomu nenápadnému nepříteli – alkoholu.

|Jakub Marek, Radek Šamša |Ostatní sporty

V neděli se běží Velká kunratická. Účastníci si ji chválí, letos byla vyprodána během patnácti minut

Velmi zajímavým úkazem mezi sportovními akcemi v České republice je Velká kunratická. Tradiční pražský běh má druhou listopadovou neděli své pevné místo v kalendáři už od roku 1934, a přestože má jen minimální propagaci, každoročně je o místa ve startovní listině obrovský boj. Ačkoli se některým účastníkům zdá, že běžců přibývá, maximální počet je stanovený na 2300.

|Jakub Marek, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Běchovice letos po sto dvacáté. Na zajímavé příběhy ze závodu vzpomíná kardiochirurg Pirk

Poslední zářijová neděle patří už spoustu let nejstaršímu běžeckému závodu na světě s nepřetržitou tradicí. Na trať Běchovice-Praha vyrazí zítra před polednem sportovci už po 120. a stejně jako v předešlých ročnících půjde nejen o výsledky, ale také o zajímavé příběhy, které tento deseti kilometrový běh píše už od roku 1897. Hodně už jich prožil známý kardiochirurg a propagátor pohybu - profesor Jan Pirk.

|Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Hejnová poběží finále čtvrtky překážek, oštěpařka Špotáková bude bojovat o třetí zlato z Her

Českou atletku Zuzanu Hejnovou čeká finále na trati 400 metrů překážek. Semifinále zaběhla v čase 54,55 sekundy a nechala za sebou všech sedm soupeřek. Denisa Rosolová ve svém semifinále naopak protnula cíl jako poslední a do boje o medaile nezasáhne. Naopak oštěpařka Barbora Špotáková si druhým hodem v kvalifikaci zajistila účast v hlavní soutěži, kterou vyhrála v Londýně 2012 i Pekingu 2008.