Benda

|Petr Kořínek, Jan Piroch |Zprávy z domova

Teplický šéf ČSSD Benda slevil. Po Bártovi chce už jen 100 000 korun

Šéf teplické ČSSD Petr Benda chce po Vítu Bártovi už jen sto tisíc korun, původně ho žaloval o milion. Peníze s omluvou chce od exministra dopravy a rezortu, který Bárta řídil, za údajné poškození dobré pověsti. Toho se měl předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných dopustit, když v lednových Otázkách Václava Moravce označil Bendu s podnikatelem Patrikem Oulickým z ODS za kmotry, kteří ovládají Ředitelství silnic a dálnic na severu Čech.

|Tomáš Pavlíček, Jan Piroch |Zprávy z domova

Podle Bendy by měl Bém rezignovat na funkci pražského primátora

Pražská ODS je stále rozdělena. Sice to vypadá, že se po historicky největší porážce ve sněmovních volbách rychle otřepala, přesto zde existují tlaky některých členů na ozdravení strany a znovuzískání důvěry před voliči. Hlavními kroky by měla být rezignace Pavla Béma na post pražského primátora a sestavení volební kandidátky pro podzimní komunální volby bez kontroverzních jmen stávajících vrcholných komunálních politiků, kteří jsou spojováni s mnohými skandály a s vazbami na vlivné podnikatele a lobbyisty.

|Tomáš Pavlíček, Jan Cigánik |Zprávy z domova

Pražská ODS po zemětřesení: Snad se změní náš mediální obraz

V pražské ODS nezůstal kámen na kameni. Krátce před parlamentními volbami odvolala regionální organizace tři své místopředsedy včetně kontroverzního starosty Prahy 5 Milana Jančíka. Ten podle některých občanských demokratů poškozoval mediální obraz strany. Starosta Prahy 5 ale tvrdí, že změny byly předem domluvené a že mu nikdo důvody jeho odvolání neřekl. Rozhodnutí sněmu podle něj teď zhodnotí voliči.