bezbariérový přístup

bezbariérový přístup v textech na iROZHLASU

|Kristýna Štanderová |Regiony

Úřad práce v Kostelci nad Orlicí se přestěhoval. A stal se ‚bariérový‘, stěžují si místní

Bariérový – tak označují lidé Úřad práce v Kostelci nad Orlicí. Ten se na jaře přestěhoval z náměstí do nových prostor v prvním patře. S tím nejsou spokojeni jeho klienti, například invalidé nebo maminky s malými dětmi. Lidé na vozíčku pak mají velké problémy dojet po nerovném terénu k rampě. Na toaletu se nedostanou vůbec. To vše v době, kdy si všichni držitelé ZTP karet musí tento doklad měnit za nový.

|Jan Herget, Martina Spěváčková, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Maketa výtahu upozorňuje na potřebu bezbariérové dopravy v Praze

Na náměstí Franze Kafky v Praze si dnes lidé mohou prohlédnout kabinu výtahu ke stanici metra Staroměstská. Na nástupiště se s ní ale nedostanou, protože jde pouze o maketu. Happeningovou akcí s názvem Živý sen chtějí handicapovaní lidé z Prahy upozornit na problémy, se kterými se musejí v hromadné dopravě dennodenně potýkat.

|Lucie Maňourová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Vozíčkáři v Praze upozorňovali na bariéry v metru

Na pražském náměstí Franze Kafky se uskutečnil happening „Živý sen o výtahu“. Pořádalo ho občanské sdružení Asistence a chtělo upozornit na potíže, které mají lidé odkázaní na vozík na blízké stanici metra Staroměstská. Zatím totiž můžou jen snít o tom, že by jim nástup a výstup na důležité zastávce usnadnil výtah. Pořadatelé akce postavili na náměstí alespoň jeho maketu.