bezpečnostní kamery

bezpečnostní kamery v textech na iROZHLASU

|David Jakš, Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Přitočila se k němu zezadu, pak nepozorovaně zmizela. Televize ukázala útok na Kim Čong-nama

UVNITŘ ZÁBĚRY BEZPEČNOSTNÍCH KAMER. Malajsijská policie má k dispozici záběry z bezpečnostních kamer, které zaznamenaly útok na Kim Čong-nama. Zveřejnila také portréty čtyř dalších občanů Severní Koreje, po nichž pátrá. Vyšetřovatelé se ale domnívají, že se jim krátce po útoku podařilo odcestovat ze země. Čekají také na výsledky druhé pitvy bratra severokorejského vůdce. Ta první totiž přesnou příčinu smrti neodhalila.

Bezpečnost, nebo soukromí, přou se zastánci a odpůrci pouličních kamer

|Alžběta Havlová, Vojtěch Kouřímský |Člověk

Kamery snímají pohyb na ulici, lidé na ně narážejí v zaměstnání, v bytových domech i v obchodech. Kamer v České republice rok od roku přibývá, těch bezpečnostních jsou desítky tisíc. Navíc se vylepšuje i samotná technologie snímání. Revolucí jsou síťové kamery, které se obejdou bez kabelů a mají vysokou rozlišovací schopnost.

|Veronika Sedláčková, mta |Zprávy z domova

Student Agency testuje kamery v autobusech, někteří zaměstnanci se bouří

Už jsme si víceméně zvykli, že nás mimo domov prakticky neustále sledují průmyslové kamery. Na ulici, ve veřejných budovách i v práci. Teď se proti podobnému postupu vedení firmy ohrazují někteří zaměstnanci autobusového dopravce Student Agency. Ten začal testovat kamery ve svých vozech, kde prý mají přispět k bezpečnosti.