bezpečnostní opatření

|Andrea Čánová |Zprávy z domova

Pomoc dorazí do 15 minut. Zájem o speciální senior tlačítko v Ostravě roste

Máte strach o rodiče nebo starší příbuzné, když jste v práci a oni jsou sami doma? V Ostravě lidem tyto obavy pomáhá zahnat speciální senior tlačítko. Je to vlastně takový knoflík, který mají důchodci pořád na ruce, a když se jim udělá špatně, nebo upadnou, stačí zmáčknout. Zařízení je propojené s dispečinkem strážníků a ti jsou na místě za pár minut. Dosud tlačítko využilo přes 300 seniorů.

|Pavel Polák, Martin Karlík |Zprávy ze světa

OBRAZEM: V Kolíně nad Rýnem začal tradiční pouliční karneval. Na bezpečnost dohlíží tisíce policistů

Na Senovážném náměstí v centru Kolína nad Rýnem odpočítali přesně v 11 hodin a 11 minut začátek masopustního veselí. To v následujících dnech rozproudí kolínský život. V tamních ulicích právě teď pobíhají a slaví lidé v převlecích a kostýmech. A protože přestrojených lidí je tolik, divně vypadají spíš ti, kteří zůstávají takříkajíc v civilu.

|Petr Jadrný |Zprávy z domova

Bezpečnostní opatření v Česku jsou alibi pro politiky, tvrdí bývalý člen protiteroristické jednotky

ROZHOVOR. Veškerá bezpečnostní opatření, která se zavádějí v České republice, slouží hlavně jako odstrašení a znesnadnění pro případného útočníka. Pokud ale zaútočí, tolik účinná nebudou, řekl Zpravodajskému serveru Českého rozhlasu Lumír Němec, bývalý člen Útvaru rychlého nasazení a bývalý šéf SOGu, speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie.

|Štěpán Macháček |Zprávy ze světa

Letiště v Šarm aš-Šajchu prošetřují experti. Egypťané doufají v obnovení ruských letů

Na letišti v egyptském letovisku Šarm aš-Šejch vyhodnocují ruští experti bezpečnostní opatření. Egyptské úřady tak doufají, že Rusko konečně obnoví lety svých společností do oblíbené turistické destinace. Stále trvající zákaz je důsledkem pádu ruského charterového airbusu krátce po odletu ze Šarm aš-Šejchu loni v říjnu. Podle Moskvy se jednalo o teroristický útok.

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Stát vytvoří skupinu expertů: po útocích chce lépe chránit kostely, nádraží a nákupní centra

Majitelé obchodních center nebo pořadatelé veřejných akcí se budou moct nově obracet na bezpečnostní experty. Stát chce víc chránit místa, kde se koncentruje hodně lidí. Ministerstvo vnitra kvůli tomu vytvoří speciální poradní skupinu expertů. Reaguje tak na bezpečnostní situaci v Evropě a nedávné teroristické útoky v Německu a Francii. Další opatření ministerstvo spolu s vedením policie představí ve čtvrtek.