bezpečnostní výbor

| ČTK, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Varovná esemeska o chystaném zásahu nešla z okolí policejního prezidenta, naznačil Blažek

Z okolí policejního prezidenta Tomáše Tuhého nešla varovná SMS o chystaném zásahu protikorupční policie. Po čtvrtečním jednání sněmovní komise k reorganizaci policie to naznačil její předseda Pavel Blažek (ODS). S novináři mluvil poté, co poslanci vyslechli vyšetřovatele Generální inspekce bezpečnostních sborů Milana Vaculíka, který se kauzou zabýval.

| ČRo, Markéta Chaloupská, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Šlachta nedostal šanci promluvit před poslanci, bezpečnostní výbor neschválil program

Odcházející šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta nemohl vystoupit před poslanci bezpečnostního výboru. Politici se totiž ani po dvouhodinovém jednání neshodli na programu. Zatím tedy není jasné, zda měl Šlachta důkazy o tom, že cílem chystané reorganizace části policie byla snaha o jeho odstranění z funkce.

| ČTK |Zprávy z domova

ANO podpoří jen komisi, která bude řešit přímo reorganizaci policie

Hnutí ANO by podpořilo sněmovní vyšetřovací komisi, která by se zabývala přímo reorganizací policie, řekl poslanec ANO Bronislav Schwarz. Komise by však neměla řešit okolnosti sporů o změny ve sboru, například proč se policisté neobracejí na inspekci, ale hovoří do médií. O komisi, která by se zabývala spory v policii, uvažuje sociální demokracie. Situaci má ve čtvrtek projednat bezpečnostní výbor. I o podobu tohoto jednání se koaliční strany přou.