Big Brother Awards

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Největší slídilové: anticeny dostaly ministerstvo obrany, Úřad práce a společnost Home Credit

Anticeny Velkého bratra pro největší slídily dostalo ministerstvo obrany, Úřad práce a společnost Home Credit. Žebříček nejzvědavějších firem a institucí už podvanácté sestavila organizace Iuridicum Remedium, která se věnuje ochraně soukromí. Ceny se hlásí k odkazu slavné knihy George Orwella 1984 a mají upozorňovat na nepřijatelné zásahy do soukromí občanů ze strany soukromých firem i veřejné správy.

| ČRo, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Anticeny pro největší slídily roku 2015 dostala policie, ministerstvo financí, Mattel a ministr vnitra

Policie, ministerstvo financí, firma Mattel a ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Ti všichni získali mezinárodní anticeny Big Brother Awards za největšího slídila roku 2015. Jediná pozitivní cena pak putuje k rakouskému právníkovi a aktivistovi Maxovi Schremsovi. Žebříček, do kterého lidé posílali návrhy, sestavilo už po jedenácté sdružení Iuridicum Remedium. Devítičlenná odborná porota vybírala ze zhruba 60 nominací.

|Zuzana Petráňová, msk |Zprávy z domova

Anticenu největšího slídila dostaly Google, Mafra, Samsung a ministerstvo financí

Společnosti Google, Mafra, Samsung a ministerstvo financí získaly anticenu pro největší slídily. Takzvané Big Brother Awards udělila už podesáté porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů. Nezisková organizace Iuridicum Remedium se už několik let snaží upozornit na ochranu soukromí.