bike

|Pavel Sedláček, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Do Holešova míří legenda světové cyklistiky. Tinker Juarez se chystá na Bikemaraton Drásal

Legenda světové cyklistiky Tinker Juarez ozdobí holešovský Bikemaraton Drásal. Na jednom z nejvýznamnějších tuzemských závodů horských kol se pětapadesátiletý Američan z týmu Cannondale představí na nejdelší distanci. Pojede se celkem na pěti trasách, Obr Drásal měří 177 kilometrů a startuje v sobotu už v 5:30.

|Tomáš Kohout, Radek Šamša |Ostatní sporty

Saganovi měsíc přípravy na tak intenzivní závod asi stačit nebude, domnívá se biker Kulhavý

Slovenský cyklista Peter Sagan usoudil, že silniční závod na srpnových olympijských hrách pro něj bude příliš těžký. Současný mistr světa na silnici ale jako junior vítězil na horském kole. Na jaře si na něm po letech zase dvakrát zazávodil a v Riu chce prohnat soupeře právě v terénu. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý ale ze Saganovy účasti v závodě horských kol nemá obavy.

|Pavel Petr, Jiří Novák |Ostatní sporty

Cyklokrosař a biker Dlask dostal dvouletý distanc za doping

Jeho 197 centimetrů vysoká postava bývala na cyklokrosových tratích nepřehlédnutelná. Petr Dlask čněl nad ostatními i výkony, dokonce si na mistrovství světa v Táboře dojel v roce 2001 pro stříbrnou medaili. Dokonce se teď může srovnávat se slavnějším Španělem Albertem Contadorem, ale bohužel jen v tom špatném. Po květnovém závodu horských mu komisaři našli v těle zakázaný clenbuterol a kvůli trestu za doping se bude dva roky na závody jenom dívat.

|Jakub Marek, David Nyč |Ostatní sporty

Jubilejní 20. Pražské schody nabídnou souboj špičkových jezdců

Z Hradčan směrem na Malou Stranu se budou v úterý po 128 schodech řítit nejlepší světoví bikeři. Jubilejní 20. ročník závodu s názvem Pražské schody letos přilákal historicky nejkvalitnější konkurenci. Mezi olympijskými vítězi a mistry světa bude i domácí hvězda Jaroslav Kulhavý. Ze známých zahraničních zástupců se v závodě představí například José Antonio Hermida.

|Daniel Burda, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Bikeři se pustí střemhlav z novoměstských kopců, začíná tam SP

Všechny závody, které se konají v Novém Městě na Moravě, mají jedno společné - spoustu skvělých diváků. Ať už jde o mistrovství světa v biatlonu, Světový pohár v běhu na lyžích, nebo ten na horských kolech. A právě bikeři si užijí přízně nejen místních lidí už dnes a také po oba víkendové dny. Pořadatelé si ale dali záležet, aby to po sportovní stránce nebyla úplná idylka. A závodníkům vymysleli na trať náročnou technickou pasáž.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

V Novém Městě bude na SP horských kol závodit i olympijský vítěz

Češi jezdí na kole rádi a na tom horském zvlášť. Jasný důkaz se dá najít nejít nejen při oblíbených víkendových závodech, ale prakticky denně. Zítřkem počínaje se ale mnozí hobíci změní i v nadšené fanoušky a k nim se přidají se i další. Na Světovém poháru bikerů v Novém Městě na Moravě se totiž ukáže také olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.