Bill Clinton

| ČTK |Zprávy ze světa

FBI připomněla Clintonovu kontroverzní milost. Může krok poškodit Hillary v boji o Bílý dům?

Federální úřad pro vyšetřování zveřejnil týden před americkými prezidentskými volbami dokumenty z dávno uzavřeného případu kontroverzní milosti. Bill Clinton ji v poslední den svého působení v Bílém domě udělil stíhanému sponzorovi Demokratické strany Marcu Richovi. Štáb demokratické kandidátky vyjádřil údiv nad nečekaným krokem FBI, který během vrcholící volební kampaně může Hillary Clintonové uškodit. Podle úřadu bylo zveřejnění dokumentů dílem náhody.

| dp |Zprávy ze světa

Zmíní Trump nevěru Billa Clintona? Prezidentští kandidáti se střetnou v klíčové debatě

Američtí prezidentští kandidáti se chystají na jednu z klíčových debat předvolební kampaně. Hillary Clintonová a Donald Trump se střetnou ve chvíli, kdy republikánský kandidát čelí tvrdé kritice vlastní strany a dokonce výzvám k odstoupení. Důvodem jsou obscénní komentáře na adresu žen, které Trump pronesl v roce 2005. Clintonová a Trump se utkají na půdě univerzity ve městě Saint Louis.

|Marie Woodhamsová, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

Vídeň se tradičně zapojuje do boje proti AIDS. Ples života přilákal politiky i umělce

Ve Vídni se dnes koná už dvacátý Ples života, což je největší charitativní akce v Evropě na podporu boje proti AIDS a viru HIV. Na mimořádnou společenskou událost se sjíždějí známí političtí představitelé, umělci a prominentní hosté z celého světa. Pravidelným hostem je americký exprezident Bill Clinton, který do rakouské metropole dorazil už včera.

|Václava Marešová, Kristina Winklerová |Zprávy z domova

Česko vzdalo poslední hold Václavu Havlovi

Česká republika se rozloučila s bývalým prezidentem Václavem Havlem. Smuteční obřad se odehrál ve svatovítské katedrále, kterou zaplnila tisícovka pozvaných hostů. Vedle rodiny a přátel se zúčastnili také Havlovi bývalí kolegové a čeští i zahraniční politici. Pohřeb státníka evropského významu a symbolu pádu komunismu ve střední Evropě začal v pravé poledne minutou ticha.