Birmingham

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Kdo byl útočník z Londýna? Zdvořilý člověk a otec, tvrdí překvapení sousedé

Policie identifikovala útočníka z Londýna jako 52letého Khalida Masooda, otce tří dětí. Podle serveru BBC se narodil jako Adrian Russell Ajao v hrabství Kent na jihovýchodě Anglie a jméno si změnil až poté, co konvertoval k islámu. Metropolitní policie uvádí, že byl známý i pod dalšími aliasy a byl několikrát souzen. V současnosti žil v hrabství West Midlands. Jeho minulost a styky policie prošetřuje.

| ČTK |Zprávy ze světa

Terorista z Londýna měl bohatý trestní rejstřík. Používal několik falešných identit

Pachatelem středečního útoku v Londýně, který byl na místě zastřelen, byl 52letý Khalid Masood, oznámila ve čtvrtek britská policie. Rodák z Kentu v jihovýchodní Anglii měl bohatý trestní rejstřík, ale nevzbuzoval podezření z přípravy teroristického útoku, uvádí se v policejním prohlášení, které na svém webu umístila televize Sky News.

|Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Nejlepší je naučit děti propagandu extremistů rozpoznat, říká britský expert

V Británii dnes začíná disciplinární řízení s pěticí učitelů, kteří se údajně podíleli na pokusu zavléct myšlenky radikálního islámu do výuky na několika školách v Birminghamu. V zemi je to palčivé téma. Už několik britských středoškoláků se potají vydalo na Blízký východ posílit řady Islámského státu. Podle britského experta na potírání extremismu na školách Kamala Hanífa je nejlepší naučit děti, aby se uměly před propagandou, která k nim přichází hlavně přes internet, chránit především samy.