Blok proti islámu

Blok proti islámu se rozpadl. Konvička hned založil novou iniciativu

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Celostátní sněm dnes na jednání v Praze rozpustil extremistické hnutí Blok proti islámu (BPI). Předseda rozpadlého bloku Martin Konvička hned založil spolek nazvaný Iniciativa Martina Konvičky. Ve volbách chce prý podpořit vznikající stranu Alternativa pro ČR. Část delegátů se domnívá, že za rozpuštěním hnutí stojí snaha vyhnout se placení smluvní pokuty. Podle Konvičky je ale důvod jiný, jméno Blok proti islámu prý bylo příliš poškozeno.

| ČTK |Zprávy z domova

Konvičkův Blok proti islámu vypověděl smlouvu s Úsvitem

Blok proti islámu (BPI) vypověděl smlouvu se sněmovní opoziční stranou Úsvit - Národní koalice, v níž se loni domluvily na společném postupu v krajských a senátních volbách. Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička na sociálních sítích uvedl, že Úsvit jednal neférově, neplnil své závazky a snažil se jen využít partnerství pro vlastní prospěch. Uzavření dohody označil za "zcela mylný politický krok", za který se členům svého hnutí omluvil.

| ČTK, ČRo, msk |Zprávy z domova

Úsvit bude spolupracovat s Blokem proti islámu, půjdou společně do voleb

Opoziční strana Úsvit - Národní koalice ohlásila spolupráci s iniciativou Blok proti islámu, který se ostře vymezuje proti imigrantům a muslimům samotným. Sestavit chtějí společné kandidátky do krajských, senátních i sněmovních voleb. Novinářům to dnes řekli předseda Úsvitu Miroslav Lidinský a představitel bloku Martin Konvička, který má být takzvaným superlídrem formace.