BMW

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Akrobatický pilot Hyka vyměnil knipl za volant závodního vozu. Je to krásný sport, prohlásil

Když si jednou zamilujete vůni spáleného paliva a zvuk řvoucího motoru, není cesta zpět. Alespoň to tvrdí český akrobatický pilot Marek Hyka, který si přípravu na začátek nové letecké sezóny zpestřil tříbením reflexů v sedačce závodního vozu. A jak se dalo tušit, i na brněnském autodromu potvrdil, že se většina normálních smrtelníků v jeho blízkosti musí nazývat šneky.

|Matěj Skalický |Technologie

BMW je 100 let. Po válce fabriku spasilo auto s dveřmi od lednice

Bavorská automobilka BMW slaví 100 let. Dnes je to přední německý výrobce luxusních automobilů, po druhé světové válce mu ale hrozil krach. BMW nakonec spasilo malé prapodivné vozítko zvané Isetta. Jeho přední část kvůli netradičně umístěným dveřím namísto kapoty trochu připomíná dveře od lednice. Ne náhodou – italská firma, která vůz původně vyvinula, totiž kromě aut vyráběla i chladicí spotřebiče.

|Jitka Hanžlová, mta, Jitka Englová |Zprávy z domova

V koloně luxusních aut řítících se chráněnou zónou Šumavy byl policejní důstojník

Mezi vandaly, kteří jezdili auty v chráněné zóně Šumavy, byl i zaměstnanec Policejního prezidia. Podplukovníka, který má údajně pracovat v kanceláři jednoho z náměstků, vyšetřuje policie. Kolona 23 luxusních sportovních vozů se prohnala 28. září v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Černé a Čertovo jezero, kam je vjezd zakázán.

|Petr Medek |Regiony

Krádeže aut se v Praze daří odhalovat pomocí kamer a systému LOOK

Zhruba na polovinu se za posledních pět let podařilo snížit počet ukradených aut v hlavním městě. Zloději se podle policistů přesunuli do středních Čech, protože v Praze už jim pšenka nekvete. Policie má k dispozici kamery doslova na každém rohu nebo systémy LOOK, které porovnávají registrační značky s databází kradených aut. Pravidelně navíc vyráží do ulic i kriminálka, která se na kradená auta zaměřuje. Připojil se k nim i redaktor Radiožurnálu Petr Medek.