Bochoř

|Jana Zemková, Simona Bartošová |Ekonomika

Přípravy průmyslové zóny v Bochoři pokračují. Nejspíš bude bez letiště

Vznik strategické průmyslové zóny na letišti v Bochoři u Přerova patří i nadále k vládním prioritám. V Přerově to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD. Pracovní skupina složená ze zástupců státu, kraje a samospráv na přípravách pracuje už tři měsíce. Jen do zbourání hangárů pro stíhačky se už investovalo 850 milionů korun. Vláda se také snaží urychlit stavbu posledního úseku dálnice z Přerova do Říkovic.

| ČRo |Ekonomika

Premiér Sobotka podpořil vznik strategické průmyslové zóny v Bochoři

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes při jednání s Olomouckým krajem a vedením Přerova podpořil vznik strategické průmyslové zóny v areálu bývalé vrtulníkové základny v Bochoři na Přerovsku. Na ploše 300 hektarů by mohlo vzniknout až 7000 pracovních míst. Podmínkou pro vznik zóny je však dostavba chybějících úseků D1.

|Jana Zemková |Regiony

Letci a řadoví zaměstnanci se rozloučí s vrtulníkovou základnou v Bochoři u Přerova

Třiadvacátá základna vrtulníkového letectva Edvarda Beneše odpočítává poslední měsíce své existence. Ministerstvo obrany rozhodlo, že ji k 31. prosinci sloučí se základnou v Náměšti nad Oslavou. Transformací vznikne nová vrtulníková základna, která bude dislokovaná v Sedlci-Vícenicích. Bochořské letiště postupně opustí 700 vojáků a civilních zaměstnanců. Dnešní slavnostní nástup využijí k tomu, aby se s ním důstojně rozloučili.