Bostonský maraton

|Lenka Kabrhelová, ČTK |Zprávy ze světa

Bostonský útočník Carnajev byl uznán vinným, hrozí mu trest smrti

Džochara Carnajeva uznala americká porota vinným ze zosnování bombového útoku na bostonský maraton, a to ve všech 30 bodech obžaloby. Za 17 z nich mu hrozí trest smrti. Jde například o spiknutí za účelem využití zbraně hromadného ničení. Verdikt se v podstatě očekával. Porota teď bude zvažovat, jestli Carnajeva pošle na doživotí do vězení, anebo mu uloží trest smrti.

|Lenka Kabrhelová, Tea Turková, kap |Zprávy ze světa

Spojené státy si připomněly výročí bombového útoku na bostonský maraton

Američané si v úterý připomněli rok od bombového útoku na bostonském maratonu. Při explozi tehdy zemřeli tři lidé a přes 260 jich bylo zraněno. Podle vlády to byl nejvážnější atentát ve Spojených státech od teroristických útoků z 11. září 2001. Obyvatelé Bostonu vzdali čest památce obětí výbuchu minutou ticha a vzpomínkovou akcí. Město pak vyděsil nález dvou podezřelých batohů nedaleko místa loňského útoku. Pyrotechnici je preventivně odpálili.

|Vít Pohanka, Ondřej Himmer, Tea Turková, kko |Zprávy ze světa

Atentátník z Bostonu se cítí nevinen ve všech bodech obžaloby

Džochar Carnajev, obžalovaný z útoku na maraton v americkém Bostonu, se cítí nevinný ve všech bodech obžaloby. Řekl to na prvním soudním státní ke svému případu. Výbuchy dvou bomb u cílové čáry dubnové běžecké soutěže zabily tři lidi a zranily dalších 260. Čtvrtou obětí je policista, kterého měli Džochar a jeho bratr Tamerlan zastřelit na útěku.