Brandýs nad Labem

Brandýs nad Labem v textech na iROZHLASU

| A.Rokosová |Regiony

Klienti ústavu pro mentálně postižené se netradičně loučili s Brandýsem nad Labem

Lidé s mentálním postižením se přesouvají z ústavů do klasických domů a bytů. Ve středních Čechách tuto velkou přeměnu sociálních služeb dokončilo jako první zařízení Vyšší Hrádek v Brandýse nad Labem. Jeho klienti se přestěhovali, a to i do okolních měst. S Brandýsem se proto rozloučili netradičně - nechali se vyfotit na svých oblíbených místech, na kterých budou jejich fotografie k vidění do konce měsíce.

Předvolební speciál ČRo Region: BRANDÝS NAD LABEM - STARÁ BOLESLAV

| A.Rokosová |Regiony

Předvolebního speciálu ČRo Region v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi se zúčastnili: Ondřej Přenosil (ODS), Stanislav Huml (ČSSD), Nina Nováková (TOP 09), Markéta Bahníková (KDU-ČSL), Zdeňka Hajleková (KSČM), Jindřich Bursík (Volba pro město), Jaroslav Kubricht (Sdružení nestraníků), Svatopluk Černý (Koalice DSSS a SPE - Za práva občanů), Karel Hütter (Strana svobodných občanů), Tomáš Nekola (PRO Sport a Zdraví), Zdeněk Adámek (Naše dvojměstí), Ivana Osuská (Nezávislí 2014 z.s.), Michal Marec (Odpovědnost a Komunikace z.s.) a Vlastimil Picek (Podpora občanů).

|Květa Moravcová |Regiony

Zloději ukradli z brandýského zámku sbírky vyznamenání válečných hrdinů

Policie vyšetřuje vloupání do zámku v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi. Z historické expozice zmizely desítky originálů vyznamenání tří důstojníků československého odboje za druhé světové války. Hodnota Řádů britského impéria, Čestné legie Spojených států i Francie je nevyčíslitelná, zámek měl sbírku pojištěnou na milion korun.

| A.Rokosová, kov |Regiony

Policisté se kvůli rekonstrukci vrátili na místo, kde zdrogovaný řidič přejel jejich kolegyni

Středočeští kriminalisté se ve čtvrtek večer opět vrátili na místo nehody, po které na začátku května zemřela dopravní policistka. Provedli tam takzvaný vyšetřovací pokus. Policistku 2. května srazil tehdy dvaadvacetiletý řidič, který byl pod vlivem pervitinu a navíc měl jedenáct zákazů řízení. Žena zraněním podlehla o den později. Pohřeb měla 12. května v Mělníku.

|Jana Huzilová, Iva Menšíková |Regiony

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav oslavuje dvousté výročí ukončení napoleonských válek

Souměstí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav si dnes připomíná dvousté výročí setkání tří panovníků na tamním zámku. V roce 1813 se tam sešli rakouský císař František I., ruský car Alexandr I. a pruský král Bedřich Vilém III. U této příležitosti město pořádá slavnost, na které mohou návštěvníci vidět například vojáky v dobových uniformách nebo bitevní ukázky z období napoleonských válek.

|Pavel Pavlas, kko |Regiony

Nemocnice v Brandýse nad Labem uzavřela tři lůžková oddělení

Nemocnice v Brandýse nad Labem omezila poskytování zdravotní péče. Uzavřela tři lůžková oddělení – gynekologicko-porodnické, chirurgii a dětské oddělení. Celkem jde o 40 lůžek. Důvodem jsou přetrvávající spory nemocnice s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou o proplácení lékařských zákroků a redukci lůžek.