brankář

|Mirko Vasić, Jakub Knoll |Fotbal

Kontroverzní fobalový gólman Higuita oslavil padesátku. Proslavil se i 'škorpióním zákrokem'

Elitní fotbaloví gólmani se dnes běžné zapojují do rozehrávky, a hra nohama jim nedělá problémy. To ale v minulosti rozhodně neplatilo – byly však výjimky. Kolumbijec René Higuita bavil svými kousky fanoušky hlavně v devadesátých letech. A tenhle ani ne 180centimetrový chlapík už jeden den zjišťuje, jaký je život po 50. narozeninách. V tom fotbalovém toho stihl hodně.

Chytat bude Furch, tipuje Dominik Hašek gólmana na play-off

|David Nekvinda |Hokej

Je to záhada pro fanoušky a zřejmě i nejtěžší volba pro trenéry hokejové reprezentace. Dva velmi vyrovnané a spolehlivé brankáře na světovém šampionátu v Rusku mohli až doteď celkem bezstarostně střídat, ale pro čtvrtfinále s Američany musí vybrat jen jednoho. Kdo bude chytat v nejdůležitějším duelu, je už teď zvědavý i jeden z nejslavnějších českých gólmanů Dominik Hašek.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Jakub Knoll |Fotbal

Olomoucký gólman Buchta o svém zkratu: Byl jsem vypnutý a si nic nepamatuji

Olomoučtí fotbalisté jsou v Synot lize ve složité situaci – šest kol před koncem soutěže jsou v tabulce s čtyřbodovým mankem pod čarou dělící mužstva, která se zachrání, od těch s druholigovou budoucností. Včera Sigma prohrála 1:2 v Liberci, v nastaveném čase utkání se navíc nechvalně „proslavil" její brankář a kapitán Miloš Buchta. Ten po jednom ze soubojů v amoku uhodil a následně úderem hlavou poslal k zemi Matěje Pulkraba. Mladý útočník se nestačil divit.

|Mirko Vasić, Jakub Knoll |Fotbal

Před ostatními adepty mám jen malý náskok, říká gólman Vaclík, možný nástupce Čecha

Před aktuálními přípravnými zápasy českých fotbalistů se mluví hlavně o dvou věcech - kdo se ukáže trenéru Vrbovi před nominací na Euro a také o možném konci Petra Čecha po mistrovství Evropy. Gólman Arsenalu naznačil, že od nové sezony už bude nastupovat jen v klubu. A tak se řeší, kdo by ho mohl do budoucna v reprezentaci nahradit.

|Kateřina Daňková, Jakub Knoll |Fotbal

Rodina, fotbalové osobnosti i fanoušci se naposledy rozloučili s brankářem Srníčkem

Sportovní svět se dnes naposled rozloučil s fotbalistou Pavlem Srníčkem. Bývalý gólman a trenér brankářů pražské Sparty zemřel minulé úterý na následky srdeční zástavy, která ho postihla při kondičním běhu v rodném Bohumíně. Bylo mu 47 let. Do smuteční síně i v Ostravě-Vítkovicích přišly dnes odpoledne jeho památku uctít stovky lidí. Nechyběli mezi nimi jeho dlouholetí přátelé, bývalí spoluhráči i zástupy fotbalových fanoušků.

|Tomáš Lörincz |Hokej

Peter Šťastný: Hašek je pro mnohé nejlepším brankářem v historii hokeje

Spousta známých tváří dostala pozvánku na uvádění osobností do hokejové Síně slávy NHL. A v Torontu tak nechybí ani bývalý československý či slovenský reprezentant Peter Šťastný. Ten měl důvodů hned několik a jeho cesta byla do značné míry pracovní - je totiž členem výběrové komise, která každoročně určuje jména nových členů Hall of Fame.