Brisbane

| ČTK, Nikola Šrámková |Tenis

Plíšková triumfovala v Brisbane a získala sedmý titul v kariéře. Cornetové nadělila kanára

Tenistka Karolína Plíšková ovládla turnaj v australském Brisbane a připsala si sedmý titul na okruhu WTA. Šestá hráčka světa nedala své soupeřce Alize Cornetové z Francie v prvním setu šanci a zvítězila 6:0. Ve druhé sadě jí dovolila tři gemy a vyhrála 6:3. V žebříčku se posune na pátou příčku a vyrovná tak své maximum.

|Milan Kopp, Martin Dorazín, mka, Marie Machytková |Zprávy ze světa

Putin na summitu G20 čelil kritice kvůli Ukrajině, předčasně odletěl

Země skupiny G20 se dohodly na společném postupu proti klimatickým změnám. Na závěr summitu v Austrálii to oznámil americký prezident Barack Obama. Jako další hlavní témata schůzky označil prosazování volného obchodu především v Asii a boj proti ebole v západní Africe. Velkou pozornost budily i spory mezi západními státníky a ruským prezidentem Vladimirem Putinem kvůli Ukrajině. Šéf Kremlu po silném tlaku nakonec z Austrálie odjel předčasně. Údajně proto, že ho čeká dlouhá cesta do Ruska.

|Martin Dorazín |Zprávy ze světa

V Austrálii začal summit G20 o vývoji světové ekonomiky i krizi na Ukrajině

V australském Brisbane začal dvoudenní summit 20 nejvyspělejších zemí světa, G20. Účastní se ho i ruský prezident Vladimír Putin, přestože některé západní země navrhovaly Rusko z G20 vyloučit kvůli anexi Krymu a válce na Ukrajině. Jedním z vedlejších témat summitu by mohly být právě i sankce proti Rusku. To nevyloučil ani mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Petra má na to být úplně nejvýš, říká trenér Kvitové David Kotyza

Loni vyhrála Wimbledon i Turnaj mistryň, letos velký titul nezískala a z Istanbulu předčasně odjížděla kvůli nemoci. Petra Kvitová má ale za sebou jinak slušný rok s obhajobou fedcupového vítězství a dobrými grandslamovými výsledky. Teď zahájí v australském Brisbane další sezonu, už pátou pod vedením kouče Davida Kotyzy. S hledáním motivace tahle dvojice problémy nemá.