Bulovka

Bulovka v textech na iROZHLASU

Nemocnice v obležení pohřebních služeb. Objednávky pohřbů a příjem šatů, lákají kolemjdoucí

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Pohřební služby v blízkosti nemocnic vadí lékařům i pacientům. Typický je případ pražské Thomayerovy nemocnice, kde pohřební služba sídlí dokonce přímo v areálu. Další dvě provozovny jsou hned naproti zdravotnického zařízení. Z prostor nemocnic přitom podnikatele v pohřebnictví legislativci vykázali před 15 lety. Jejich působení v areálech či okolí však zákon nezakazuje. Resort ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) to nyní chce alespoň částečně změnit. Počítá s tím novela zákona o pohřebnictví, kterou aktuálně projednává sněmovna.

| ČTK, Andrea Strohmaierová, msk |Zprávy z domova

Kvůli obavám z eboly převezli dva lidi do nemocnice. Jednoho už pustili

Zdravotníci zajistili na hlavním nádraží v Praze studenta, který přiletěl z Afriky. Dotyčného kvůli podezření na ebolu převzalo infekční oddělení Nemocnice Na Bulovce, poté ho však lékaři znovu propustili. Kvůli obavám z viru převezli na kliniku i ženu z Karlových varů. Možnost, že se nákaza infekční nemocí potvrdí, je však podle ministerstva zahraničí nepravděpodobná.

|Veronika Sedláčková, kko |Zprávy z domova

Žena chtěla rodit císařským řezem. Na porodní sál si proto zavolala policii

Kuriózní situaci řešili na gynekologicko-porodnické klinice pražské nemocnice Na Bulovce. Policejní hlídka asistovala ve středu u porodu ženy, která před půlnocí zavolala z nemocnice na tísňovou linku. Žádala o pomoc, protože personál jí odmítal provést císařský řez. Když policisté dorazili na místo, po nějakém čase ženu přesvědčili, aby rodila přirozenou cestou. Na její prosbu zůstali na sále až do chvíle, než přišla na svět zdravá holčička.