Bulovka

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Nemocnice v obležení pohřebních služeb. Objednávky pohřbů a příjem šatů, lákají kolemjdoucí

Pohřební služby v blízkosti nemocnic vadí lékařům i pacientům. Typický je případ pražské Thomayerovy nemocnice, kde pohřební služba sídlí dokonce přímo v areálu. Další dvě provozovny jsou hned naproti zdravotnického zařízení. Z prostor nemocnic přitom podnikatele v pohřebnictví legislativci vykázali před 15 lety. Jejich působení v areálech či okolí však zákon nezakazuje. Resort ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) to nyní chce alespoň částečně změnit. Počítá s tím novela zákona o pohřebnictví, kterou aktuálně projednává sněmovna.

| ČTK, Andrea Strohmaierová, msk |Zprávy z domova

Kvůli obavám z eboly převezli dva lidi do nemocnice. Jednoho už pustili

Zdravotníci zajistili na hlavním nádraží v Praze studenta, který přiletěl z Afriky. Dotyčného kvůli podezření na ebolu převzalo infekční oddělení Nemocnice Na Bulovce, poté ho však lékaři znovu propustili. Kvůli obavám z viru převezli na kliniku i ženu z Karlových varů. Možnost, že se nákaza infekční nemocí potvrdí, je však podle ministerstva zahraničí nepravděpodobná.

|Veronika Sedláčková, kko |Zprávy z domova

Žena chtěla rodit císařským řezem. Na porodní sál si proto zavolala policii

Kuriózní situaci řešili na gynekologicko-porodnické klinice pražské nemocnice Na Bulovce. Policejní hlídka asistovala ve středu u porodu ženy, která před půlnocí zavolala z nemocnice na tísňovou linku. Žádala o pomoc, protože personál jí odmítal provést císařský řez. Když policisté dorazili na místo, po nějakém čase ženu přesvědčili, aby rodila přirozenou cestou. Na její prosbu zůstali na sále až do chvíle, než přišla na svět zdravá holčička.

|Ivana Bernáthová |Regiony

Rekordní pokutu za nelegální německý odpad v Bulovce bude stát složitě vymáhat

Zřejmě pouze na papíře zůstane rekordní pokuta za nelegální německý odpad v Bulovce na Frýdlantsku. Pokutu 25 milionů korun dostala firma Nisa Recykling už letos v březnu. Společnost ale na úřední poštu nereaguje a Česká inspekce životního prostředí bude peníze těžko vymáhat. Jednatel firmy žije v Rumunsku a ani policie ho nemůže najít.

|Mirko Kašpar, Michal Hrbek |Regiony

V Bulovce na Liberecku stále leží 15 tisíc tun odpadu, stát jeho likvidaci platit nechce

Tisíce tun odpadu navezeného z Německa do skladovacích hal v Arnolticích měla likvidovat nová třídicí linka. Ta však nebyla nikdy postavena a nahromaděné odpadky někdo opakovaně podpálil. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa už dříve vzkázal, že stát na likvidaci cizího odpadu žádné peníze nedá. Dnes s ním o problému bude starostka jednat znovu.