bulvár

| mls |Zprávy ze světa

Největší mediální skandál v historii Dánska: novinář bulváru špehoval kreditní karty celebrit

Největší mediální aféra v dějinách Dánska - tak se mluví o případu bulvárního časopisu Se og Hør, jehož zaměstnanci zneužívali údaje z kreditních karet celebrit. Ve čtvrtek padl dlouho očekávaný verdikt: 15 měsíců odnětí svobody pro někdejšího editora a podmínka pro tři redaktory. Nejpřísnější trest dostal zaměstnanec firmy, který novinářům data nezákonně rozprodával: 18 měsíců vězení. O rozsudku píše server The Local.

|David Koubek |Ostatní sporty

V Riu vzniká největší fanzóna v historii, tvrdí radnice. Nahradí ‚špinavou' magistrálu

V Riu de Janeiru se chystá třítýdenní doprovodný program olympijských her. Jeho hlavní část proběhne na takzvaném olympijském bulváru. Chybět nebude obří promítací plocha, bungee jumping nebo balon, který návštěvníky vyveze do 150metrové výšky. Organizátoři slibují i koncerty, show a výstavy, a to všechno na místě, na které ještě před dvěma roky nebylo doporučeno chodit.

|Jan Suchan, Marek Augustin |Ostatní sporty

Účast na olympiádě by skateboardisty mohla přesunout do vyhřívaných hal, ale taky do bulváru

Tradiční olympijské sporty jako atletika, plavání, jezdectví a vedle nich skateboarding. Je to trochu zvláštní představa, ale na hrách v Tokiu v roce 2020 se to může stát. Nápad japonských organizátorů už musí schválit jen Mezinárodní olympijský výbor. Pokud to udělá, může to změnit i české skateboardové prostředí.

|Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Čtenáři britského deníku The Sun by mohli přijít o obrázky nahých dívek

Ňadra nejsou zprávy. Pod tímhle heslem vznikla ve Velké Británii kampaň proti každodennímu zveřejňování obrázků modelek s odhalenými ňadry v bulvárním deníku The Sun. Ten láká své čtenáře na fotky žen „nahoře bez" už 44 let. Podle aktivistů jde o sexismus nejhrubšího zrna, který v 21. století nemá co dělat. I mediální magnát Rupert Murdoch naznačil, že by tahle tradice mohla skončit.

|Jan Šmíd, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Hollandova údajná nevěra Francouze nevzrušuje, podpořila ho i většina politiků

Údajný románek francouzského prezidenta Françoise Hollanda v zemi příliš velký poprask nevyvolal, prezident ale zvažuje žalobu na časopis Closer. Ten ve svém nejnovějším čísle napsal, že má šéf Elysejského paláce poměr s herečkou Julií Gayteovou. Aféra však rozpoutala ve Francii debatu, do jaké míry má prezident právo na své soukromí a jestli podobné důvěrné vztahy neohrožují jeho bezpečnost.

|Jiří Hošek, Tereza Jelínková |Zprávy ze světa

Soud ohledně ilegálních odposlechů může uškodit premiéru Cameronovi

Politický, mediální a samozřejmě trestně-právní rozměr má proces s hlavními aktéry skandálu kolem ilegálních praktik zaniklého britského týdeníku News of the World. Před soudem v Londýně dnes stanuli bývalý mluvčí premiéra Camerona Andy Coulson a někdejší šéfka koncernu News International Rebekah Brooksová. Dvě hlavní postavy aféry i šest dalších obžalovaných osob vinu popírá.

|Igor Maňour, Silvie Třeslínová, Veronika Sedláčková |Zprávy ze světa

Bývalým novinářům britského bulvárního nedělníku hrozí za odposlechy až dva roky vězení

Sedmi bývalým novinářům bulvárního nedělníku News of the World hrozí za nelegální odposlechy až dva roky vězení. Oznámila to britská prokuratura. Mezi obviněnými jsou mimo jiné bývalí šéfové listu Rebeka Booksová a Andy Coulson. Oba svou vinu ale popírají a tvrdí že o praktikách listu nic nevěděli. Osmým obžalovaným je soukromý detektiv Glenn Mulcaire, který odposlechy prováděl.