bunkr

|Rostislav Matulík |Zprávy ze světa

Příští útok by mohl směřovat na Asada, píše The Times. Poradci posílají syrského prezidenta do podzemí

Pro syrského diktátora Bašára Asada americkým raketovým útokem z minulého týdne podle deníku The Times skončila beztrestnost, které se vládnoucí syrská dynastie těšila od roku 1970. Otec současného prezidenta Háfiz Asad před čtyřiceti sedmi lety uchvátil v Sýrii moc a vládl železnou pěstí. Bašár Asad ale dnes ví, že další útok amerických raket Tomahawk by už nemusel přežít.

| mls |Zprávy ze světa

Apokalypsa? Buď připraven! Největší bunkrové město světa láká ty, kdo plánují přežít

Když planetou otřese katastrofa a civilizace se zbortí, přežijí jen připravení, věří takzvaní preppeři - neboli lidé, kteří se aktivně připravují na úder apokalypsy. Právě na ně cílí největší bunkrové město světa. Vyrostlo v Jižní Dakotě na pozemku někdejší vojenské základny a zájemcům nabízí na 600 energeticky soběstačných, výbuchu vzdorných příbytků. Ti, kdo mají hluboko do kapsy, si ale rovnou mohou nechat zajít chuť.

|Štěpán Macháček, kov |Zprávy ze světa

Bunkr v každém novém domě a 40 sekund na úkryt, i tak se brání Izraelci raketám

Zatímco palestinští civilisté umírají při náletech izraelského letectva v husté zástavbě přelidněné Gazy, v Izraeli se lidé cítí o poznání bezpečněji, protože je proti střelám chrání účinný protiraketový štít. Útoky raketami tam přesto neberou na lehkou váhu. O tom se ve městě Ašdod na jihu Izraele přesvědčil i blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček.

|Evelyna Kulíšková |Regiony

Strážníci z Prahy 1 se stěhují do bývalého rockového klubu Bunkr

Asi šedesátka strážníků z Prahy 1 se stěhuje do Bunkru. V někdejším rockovém klubu jim radnice vybudovala moderní zázemí, které nahradí nedostačující služebnu v ulici Rybná. Pomyslný klíč od nové služebny strážníci z rukou starosty převzali dnes dopoledne. Městská část za to očekává především větší bezpečnost v centru. Zrekonstruované prostory s přednáškovým sálem, evakuačním centrem a posilovnou navíc mohou využívat i obyvatelé Prahy 1.

|Jiří Hošek, Martin Hromádka |Zprávy ze světa

Honeckerův bunkr se naposledy otevřel pro veřejnost

První návštěvníci se dnes v Prendenu u Berlína mohli podívat do gigantického protiatomového krytu Rady národní bezpečnosti bývalé NDR. Stavba nazývaná Honeckerův bunkr bude koncem října definitivně uzavřena. Chybějí totiž prostředky na její údržbu. V 80.letech patřil bunkr k vůbec nejmodernějším stavbám svého druhu.