Bursík

Bursík: Šéfka ERÚ si připravuje půdu pro zastavení podpory obnovitelných zdrojů

|Martin Křížek, mta |Ekonomika

Kdo může za nadhodnocování výkupních cen za solární energii? Otázka, která i po včerejším zveřejnění auditu Energetického regulačního úřadu visí ve vzduchu. Předsedkyně úřadu Alena Vitásková tvrdí, že ceny zřejmě nadhodnocovali bývalí pracovníci úřadu. Tehdejší šéf Josef Fiřt ale říká, že ceny byly korektní a že vycházel při stanovování cen z materiálů, které připravila sněmovna. Škoda se může pohybovat v řádech desítek miliard korun.

|Milada Richterová, Alena Adámková, Marek Matlovič, Jan Piroch, Miroslav Panuška, Jan Bumba |Zprávy z domova

Zelení budou volit vedení strany a měnit stanovy

Strana zelených bude o víkendu volit nové vedení. Sjezd v Brně má změnit i vnitřní strukturu strany. Obhájit post předsedy chce Ondřej Liška, který po odstoupení Martina Bursíka zatím úřaduje v čele zelených. O funkci má zájem také někdejší místopředseda republikové rady Matěj Stropnický a znovu například i Jan Linhart z Pardubicka.

|Petr Medek, Miroslav Panuška |Zprávy z domova

Martin Bursík nebude kandidovat do Poslanecké sněmovny

Bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík nebude v předčasných volbách v říjnu znovu kandidovat do Poslanecké sněmovny. Radiožurnálu řekl, že se místo toho chce věnovat konkrétní práci pro ochranu klimatu a životního prostředí. Kandidovat se nechystá ani bývalá místopředsedkyně zelených Dana Kuchtová. Rozhodnutí padla na dvou krajských konferencích, zelení dohadovali složení kandidátek v Praze a Českých Budějovicích.