Jeden ze ztracených deníků obsahuje i první náčrtek Darwinova „stromu života“, který měl vysvětlovat evoluční vztahy mezi různými druhy. Darwin si jej namaloval v roce 1837.
Stanice Sky News uvedla, že britští záchranáři zahájili rozsáhlou záchrannou operaci. Zda je pilot na živu, není jasné. Neznámá je zatím i příčina neštěstí.
Podle britského soudu se podařilo prokázat, že 70letý bin Rašíd Maktúm nařídil v roce 2000 únos své tehdy osmnáctileté dcery Šamsy z anglického města Cambridge.
Někteří odpůrci Soleckého představy o pohřbívání u neandertálců nabízeli hypotézu, že na dotyčné v Šanidaru spadl strop. To ale podle Vladimíra Sládka nemusí být v rozporu s možností pohřbu.
Dvě století po objevu Antarktidy je šestý kontinent stále nejméně probádanou oblastí na Zemi. Systematicky se jejímu zkoumání věnují vědci asi z padesáti států včetně České republiky.
Nanočásticím v kůži nehrozí ztráta jako například fyzickým papírům ve zdravotní dokumentaci pacientů nebo digitálním záznamům. Lékařům by tak vynález v budoucnu mohl ulehčit práci.
Pětadvacetiletý Jack Merrit byl koordinátorem rehabilitačního programu pro vězně Univerzity v Cambridge. Pro odsouzené točil i podcast, který jim vysvětloval zákony.
Na 500 lidí se v britské Cambridgi rozloučilo se slavným astrofyzikem Stephenem Hawkingem. Odborník na kosmologii a kvantovou gravitaci zemřel před dvěma týdny – bylo mu 76 let.
Jeho postřehy zformovaly moderní kosmologii a inspirovaly miliony lidí po celém světě. Fyzik Stephen Hawking ve středu v 76 letech zemřel. Připomeňte si příběh muže, který „dobyl“ vesmír.
Lesklé zlato lidi lákalo už odpradávna. Nepřekvapí proto, že se ho lidé odpradávna snažili napodobovat. Na Balkáně podle srbsko-anglického archeologického týmu už nejméně před 6500 lety.
Nynější poháry na víno jsou až sedmkrát větší než ty na počátku 18. století, zjistili vědci na Cambridgeské univerzitě. Před 300 lety se do průměrné sklenice vešlo pouze 66 mililitrů opojného moku.
Cambridgeská univerzita v pondělí dala na internet volně ke stažení doktorskou práci jednoho ze svých neznámějších absolventů - teoretického fyzika Stephena Hawkinga.
Na univerzitu v Cambridgi se na podzim vrátí student, který před bezdomovcem provokativně spálil dvacetilibrovou bankovku. Video vzbudilo před časem rozruch.
Posádka Oxfordu porazila tým Cambridge a vyhrála 163. ročník tradičního závodu univerzitních osmiveslic na Temži, jehož start ohrožoval nález bomby z druhé světové války. Vítězové v Londýně vytěžili maximum z lepšího startu a oplatili soupeři loňskou porážku.
Už jste někdy naletěli na novinářskou kachnu? Nebezpečí chybného úsudku se v dnešní době zvyšuje i kvůli oblibě sociálních sítí. Řada lidí čerpá informace právě z nich. Pravdivé i smyšlené zprávy k tomu bývají čím dál častěji prezentovány velmi podobně. Britské a americké vědce tato problematika inspirovala k tomu, aby hledali způsob, jak lidi vytrénovat, aby byli proti dezinformacím imunní.
Fakultní nemocnice v Hradci Králové a v Motole se budou podílet na výzkumu tradiční čínské medicíny. Smlouvu o spolupráci podepsali na summitu ministrů zdravotnictví 16 evropských zemí a Číny v Souzhou ředitelé nemocnic.
Vévodkyni z Cambridge se dnes narodila dcera. Stejně jako před dvěma lety, i tentokrát se u nemocnice svaté Marie ve čtvrti Paddington shromáždili novináři z celého světa. Nechybí ani skupinka milovníků britské monarchie. Britská královská rodina totiž stále budí obrovský zájem veřejnosti.
Osmiveslice mužů i žen oxfordské univerzity ovládly tradiční veslařský závod na Temži proti rivalům z Cambridge. Ženy přitom vůbec poprvé v historii veslovaly ve stejný den a na stejné trati. Závod v Londýně sledovalo na 300 tisíc lidí.
Hodně blízko úspěchu byl ve 3. etapě Tour de France český cyklista Jan Bárta. Z celkových 155 kilometrů jich strávil na trase z Cambridge do Londýna 148 v úniku, na historický úspěch ale český jezdec týmu NetApp-Endura nakonec nedosáhl. Těsně před koncem byl dostižen pelotonem a nakonec skončil až na 85. místě.
Celých 76 vítězství univerzity v Oxfordu, 81 triumfů jejich rivalů z Cambridge. Taková je dosavadní bilance ostře sledovaného veslařského klání na Temži mezi londýnskou čtvrtí Putney a Mortlake. Dnešní 159. vydání univerzitního závodu je mimořádné i tím, že do jedné z lodí usedne poprvé v historii Čech, olympionik Milan Bruncvík. Vděčí za to nejen sportovní výkonnosti, ale taky studijním schopnostem.
Soud ve Francii zakázal další šíření polonahých fotek vévodkyně z Cambridge. Tu vyfotil zatím neznámý paparazzi na dovolené v Provence bez horního dílu plavek.
Dobrou zprávu pro pacienty trpící chronickou bolestí přinesl ve svém nejnovějším vydání týdeník Science. Časopis zveřejnil výzkum vědců z Cambridgské univerzity, kteří u myší odstranili gen ovlivňující vnímání bolesti.Pozorované myši se po zákroku zbavily chronické bolesti, zůstala jim ale zachována schopnost pociťovat akutní bolest.
Studentovi, kterého přijala univerzita v anglické Cambridgi ke studiu matematiky, je pouhých patnáct let. Pro Arrona Fernandeze bude navíc starobylá akademická instituce vůbec první školou, na kterou nastoupí.