Pacienty ve Fakultní nemocnici Plzeň léčí pes. Cvičenou border kolii za nemocnými vodí ergoterapeutka Jitka Blahutová. Docházejí na oddělení Dlouhodobé intenzivní péče a na internu - oddělení sociálních lůžek.
V pražské Nemocnici Na Bulovce mohou pacienti ode dneška narazit na psího terapeuta, či spíše terapeutku. Jedenapůlroční fenka zlatého retrívra Fanynka bude spolu psycholožkou v rámci canisterapie pomáhat pacientům hlavně po psychické stránce.
Součástí dětské kliniky Ústecké nemocnice je škola, kde děti mohou dohnat to, co kvůli nemoci zameškali. O prázdninách zpestřují učitelky výuku hrami i canisterapií.
S léčbou dlouhodobě nemocných v českolipské nemocnici pomáhají Anička a Bedřich. Nejsou to lékaři, nemají atestaci a ani bílý plášť. Jsou to dva američtí bezsrstí teriéři. Pomáhají zlepšit psychický i fyzický stav dlouhodobě nemocných.
Nadační fond Pomozte dětem přispívá na činnost Klubu Hornomlýnská z Jižního města. Do budovy s krásnou zahradou docházejí děti s různými typy postižení. Terapeuti a osobní asistenti se jim snaží jejich nelehký osud ulehčit. Letos klub oslaví 10 let své obdivuhodné činnosti.
Psychiatrická léčebna v brněnské fakultní nemocnici využívá jako první zařízení svého druhu v Česku canisterapii - tedy léčebný kontakt psa a člověka. Zvířata tady pomáhají pacientům v uvolnění napětí, komunikaci nebo zvládání různých situací. Podle lékařů jim kontakt se psy usnadňuje i návrat do života.
Městská knihovna v Českém Těšíně nabízí dětem jedinečný zážitek. Už čtyři roky organizuje takzvané Čtení pejskům, které pomocí canisterapie učí děti nestydět se nahlas číst a mluvit. Za originální myšlenkou stojí knihovnice Halina Paciorková, která se nebála psí pomocníky mezi malé čtenáře přivést.
Hendikepovaní lidé z Ústavu sociální péče v Hrabyni mají netradiční léčitele: jednou za měsíc je navštěvují terapeutičtí psi. Speciálně vycvičená zvířata ze sdružení Dogma pomáhají například lidem na vozíčku od bolestí a pozitivně působí na jejich psychiku.