Čáslavská Věra

Zvony, balet i groteska. Česko se v Národním divadle rozloučilo s Věrou Čáslavskou

| ČRo |Zprávy z domova

V Národním divadle v Praze se rodina, současní i bývalí sportovci, přátelé i politici naposledy rozloučili s nejúspěšnější olympioničkou československé historie Věrou Čáslavskou, která zemřela na rakovinu ve věku 74 let. Rozloučení společně připravili Český olympijský výbor, ministerstvo školství a Úřad vlády. Pohřeb měla slavná gymnastka v úzkém rodinném kruhu už ve čtvrtek v šumperském krematoriu. Státní pohřeb si Čáslavská nepřála.

|Milan Kopp, Jakub Marek |Zprávy z domova

Skvělé sportovní výkony, pevný občanský postoj. Taková byla Věra Čáslavská

Zemřela nejúspěšnější československá olympionička - Věra Čáslavská. Bylo jí 74 let. Legendární gymnastka vybojovala v 60. letech celkem 7 zlatých medailí z olympijských her a čtyři tituly ze světových šampionátů. Celosvětovou, a to i nesportovní veřejnost zaujala i svým statečným postojem k invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.

Čáslavská: Přejmenování letiště je nejlepší nápad a dar naší zemi a světu

|Martina Spěváčková, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Pražské letiště mění název. Od dneška ponese jméno prezidenta Václava Havla. K přejmenovaní dochází symbolicky v den Havlova narození. Slavnostního ceremoniálu na letišti se účastní stovky hostů. Je mezi nimi i legendární gymnastka a mnohonásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská - dlouholetá spolupracovnice bývalého prezidenta. V krátkém rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou vzpomíná na Václava Havla.