Celtic FC

|Jan Kaliba, VM |Fotbal

Za slávisty přijeli fanoušci Celticu, uctili památku legendárního trenéra

Pro fotbalovou Slavii nebyl uplynulý víkend významný jen ligovým derby, ve kterém její tým remizoval 1:1 se Spartou. Do Prahy také přijeli členové spolku Celtic Graves, který pečuje o památku klubových legend Celtiku Glasgow. Jednou z nich je i John Madden, který v roce 1905 odešel do Prahy a stal se i uctívanou osobností Slavie, kterou dlouhá léta trénoval.

Ještě jednu šanci, prosím. Bouřlivák Barton si říká v Rangers o milost, zaplatil si tvrdý výcvik v Kataru

|Radek Šamša |Fotbal

Enfant terrible britského fotbalu Joey Barton zabojoval o restart své kariéry v týmu skotských Rangers netradičním způsobem. Poté, co byl na měsíc vyřazen z kádru glasgowského klubu, odcestoval podle serveru Daily Record do Kataru, kde podstoupil desetidenní ostrý dril. V pondělí se má znovu hlásit v tréninkovém centru Rangers a urovnat vztahy s manažerem Markem Warburtonem i spoluhráči.

|Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Rivalita mezi skotskými kluby Rangers a Celtic připomíná sektářské násilí, někdy jde o život

Rivalita dohnaná na samou únosnou mez a často i kousek za ní panuje mezi dvěma fotbalovými kluby ve skotském Glasgow – protestantskými Rangers a katolickým Celtikem. Náboženské rozdíly, sektářské násilí a rozdílný pohled na zbytek Británie vytvářejí vztah, který se dá sotva nazvat jinak, než nenávist. Teď sice oba slavné týmy nehrají ve stejné soutěži, ale na vyhrocených vztazích fanoušků obou táborů to nezměnilo vůbec nic.

|Jan Suchan |Fotbal

Fotbalisté Celtiku v LM poprvé v historii vyhráli venku, Bayern zaváhal

Fotbalisté skotského Celtiku přepsali vlastní klubovou historii i anály Ligy mistrů. Na 21. pokus se dočkali prvního vítězství na cizím stadionu - v Moskvě zdolali tamní Spartak 3:2. Z favoritů klopýtl Juventus, který jen remizoval 1:1 se Šachťarem Doněck, a vůbec největším překvapením je porážka Bayernu v Bělorusku s Borisovem 1:3. Zvítězila naopak Barcelona i Chelsea.

|Jan Suchan, Michal Jurman |Fotbal

Michal Jurman: Švýcarský David se na sílu fotbalových Goliášů neohlíží

"Lidi na sebe jsou jako saně, člověk na člověka jako kat…", chtělo by si zanotovat při bližším pohledu do momentálních sporů švýcarského Sionu s Mezinárodní fotbalovou federací a Evropskou fotbalovou unií. Nad zmíněným stavem známé písně tria Ježek-Voskovec-Werich se bude trápit už i Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne a se švýcarským Davidem to rozhodně nebude mít jednoduché.