Centrum proti terorismu a hybrid

| dp |Zprávy ze světa

BBC si všímá Chovancova boje proti dezinformacím i Ovčáčkova zesměšňování úřadu

O nový útvar ministerstva vnitra se zajímají nejen tuzemská, ale také zahraniční média. Ve čtvrtek se na jeho fungování zaměřil také britský zpravodajský server BBC, který připomněl nejen důvody, proč Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám vzniklo, ale také to, jakým výzvám od prvopočátku čelí, včetně přístupu českého prezidenta a jeho mluvčího.

| ČTK, Lenka Jansová |Zprávy z domova

'Premiér tu není od toho, aby školil prezidenta.' Sobotka odmítá přesvědčovat Zemana o smyslu centra proti terorismu

Vláda má na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám jiný názor než prezident Miloše Zeman. Po návštěvě tohoto centra na ministerstvu vnitra to řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Dodal, že už prezidenta nebude o potřebnosti této novinky přesvědčovat. Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD pak zopakoval, že cílem nového útvaru není cenzura informací.

| ČTK, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Zeman kritizuje centrum proti terorismu. Někteří úředníci jsou ideově zaujatí, tvrdí prezident

Úředníci ministerstva vnitra nejsou podle prezidenta Miloše Zemana schopni odhalit skutečné dezinformace. Někteří pracovníci nového útvaru jsou podle něj také ideově zaujatí. Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD naopak dál trvá na tom, že o cenzuru nejde. Zeman se v úterý večer sešel s Chovancem kvůli novému Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Na Facebooku jsou falešné účty Centra proti terorismu. Jeden změnil název na Roztomilé obrázky kočiček

Na Facebooku se v pondělí objevily dva falešné účty vydávající se za Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Nově vzniklý úřad ministerstva vnitra před nimi varoval. Jeden z nich se pak v úterý ráno přejmenoval na Roztomilé obrázky kočiček. Centrum začalo fungovat v pondělí a má monitorovat potenciální teroristické hrozby a bojovat s dezinformačními kampaněmi.