černá stavba

| ČRo, Jiří Fremuth |Regiony

Hradečtí zastupitelé podpořili radu a odmítli černou stavbu na kraji města

Zastupitelé Hradce Králové nesouhlasí se stavbami na okraji města a odmítli firmě CTP poskytnout pozemky pro přístupovou cestu. Dvě rozlehlé haly u výpadovky na Třebechovice firma bez stavebního povolení rozestavěla loni na podzim a stavební práce zastavila až po několikeré urgenci úřadů. Teď usiluje o dodatečné povolení.

|Vojtěch Berger, Marína Dvořáková |Zprávy ze světa

Nový slovenský stavební zákon chce vymýtit černé stavby. Zbohatlické i romské

Slovenská vláda si chce posvítit na černé stavby. Nový stavební zákon má doslova vyčistit Slovensko od nelegálních obydlí. Přísnější pravidla oficiálně míří na bohaté majitele nemovitostí, kteří si svoje haciendy leckdy postavili načerno. O střechu nad hlavou by ale mohly přijít i tisíce slovenských Romů, kteří žijí v domech na cizích pozemcích. Některé nevládní organizace proto bijí na poplach.

|Michaela Vydrová, Drahomíra Bačkorová |Regiony

Načerno postavená vila v Pardubicích k zemi zřejmě nepůjde, zastupitelé změnili územní plán

K načerno postavené vile pardubického podnikatele Miloše Holečka se už začaly pomalu blížit buldozery. Podle vydané exekuce měl stavební úřad během několika dní začít s demolicí objektu. Zastupitelé města ale na poslední chvíli zvedli ruku pro změnu územního plánu a zdá se, že podnikatel nakonec svou vilu za 10 milionů zachrání. Ne všem se ale tento způsob legalizace černé stavby líbí.