černoši

|Ondřej Klapal, Lukáš Matoška |Zprávy ze světa

Nebylo by to důstojné. Policie nezveřejní záznam incidentu, při němž byl v Charlotte zastřelen Afroameričan

Policie v americkém městě Charlotte zatkla během druhé noci násilných protestů 44 lidí. Pět strážníků a devět demonstrantů je zraněných, z toho jeden vážně. Obyvatelé hlavního města státu Severní Karolína protestují poté, co místní černošský strážník zastřelil Afroameričana Keitha Scotta, který podle policie odmítl odhodit zbraň. Policie incident natočila na kameru, ale video odmítá zveřejnit. Nebylo by prý důstojné ukázat záznam posledního dne zastřeleného muže

|Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Po protestech ve Fergusonu je jeden zraněný, prý střílel kradenou zbraní

Americký Ferguson je v pohotovosti. Připravuje se na možné další protesty poté, co nedělní demonstrace skončily střelbou a zraněním jednoho člověka. Stovky lidí si předtím poklidně připomněly památku černošského mladíka Michaela Browna, kterého před rokem zastřelil bělošský policista. Podle policie je muž zraněný při nočním incidentu v kritickém stavu.

| ČTK |Zprávy ze světa

Protesty v USA se zvrhly v násilí, demonstranti rozbíjeli výlohy

Protesty kvůli usmrcení neozbrojeného černocha policistou se v noci na dnešek ve Spojených státech zvrhly v pouliční násilí. V kalifornském Berkeley někteří z maskovaných demonstrantů rozbíjeli výlohy a házeli kamení na policisty. Několik mužů zákona utrpělo lehká zranění, uvedla televize CNN s odvoláním na místní policejní mluvčí Jenn Coatsovou.

|Petr Vavrouška |Zprávy ze světa

Poslanci černé pleti v Sejmu zbořili mýtus o xenofobii v Polsku. Lidé za nimi chodí pro radu

Zatím poslední parlamentní volby v Polsku přinesly hned několik senzací. Do Sejmu se dostal historicky první otevřený homosexuál, první transsexuální poslankyně a také dva politici černé pleti. John Godson a Kilion Munyama, jeden pochází z Nigérie, druhý ze Zambie, jsou první černoši, kteří to dotáhli až do nejvyšších pater polské politiky.