Červíček

Řízením hradecké policie je od dubna pověřen náměstek Karásek

| ČTK, Josef Ženatý |Zprávy z domova

Řízením královéhradecké policie je od 1. dubna pověřený současný náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování hradeckého policejního ředitelství Jiří Karásek. Dosavadní ředitel hradeckých policistů Martin Červíček policii ke konci března opouští, protože se v lednu stal lídrem kandidátky ODS pro krajské volby v hradeckém kraji.

Česko už nemá dva policejní prezidenty. Červíček končí, zůstává Lessy

|Eliška Malínská, Kateřina Prachařová |Zprávy z domova

Ministr vnitra v demisi Martin Pecina zrušil rozhodnutí o jmenování Martina Červíčka policejním prezidentem a Česko už nemá dva policejní prezidenty současně. Ministr tak vyřešil panující dvojvládí. Policejním prezidentem zůstává Petr Lessy. Odvolání Červíčka doporučila šéfovi resortu vnitra jeho poradní komise.

Ministr vnitra Pecina: Červíček musel počítat s tím, že tato situace může nastat

|Veronika Sedláčková, Kateřina Prachařová |Zprávy z domova

Česká policie má ode dneška dva policejní prezidenty. Ministr vnitra v demisi Martin Pecina vrátil do služebního poměru Petra Lessyho, kterého vzápětí - až do vyřešení tohoto dvojvládí - poslal na dovolenou. Stávající policejní šéf Martin Červíček odmítl sám rezignovat, nevidí pro to důvod. Trvá na tom, aby ministr vyřešil současnou situaci zákonnými prostředky, tedy ve správním řízení. Pecina tvrdí, že Červíček musel počítat s tím, že současná situace jednou může nastat.

|Tereza Bartůňková, Kateřina Prachařová |Zprávy z domova

Červíček: Nevidím důvod, abych odstupoval. Situaci musí vyřešit ministr vnitra

Stávající policejní prezident Martin Červíček prohlásil, že nevidí důvod, kvůli němuž by měl odstupovat z funkce policejního prezidenta. Ministra vnitra v demisi Martina Pecinu vyzval, aby celou situaci řešil 'v souladu se zákonnými prostředky'. Pecina dnes vrátil do funkce Petra Lessyho a Česko tak teď má dva policejní prezidenty.

|Václava Marešová, Martina Spěváčková, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Červíček: Chci zaručit, že nebude docházet k poklesu platů policistů

Vláda dnes posoudí návrh nového policejního prezidenta Martina Červíčka. Ten pro příští rok počítá s necelými 39 tisíci míst u policie. To je o 1400 policistů méně než letos. Na mzdy policistů chce Červíček získat 14,3 miliardy korun. To je o 440 milionů méně, než byl původní požadavek bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho. Peníze chce ušetřit hlavně zrušením některých vedoucích funkcí a omezením přesčasů.

|Martin Drtina, Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová |Zprávy z domova

Červíček přislíbil policejním odborům posílit rozpočet na příští rok o 700 milionů

Nový policejní prezident Martin Červíček se sešel s policejními odbory a Unií bezpečnostních složek (UBS). Řešilo se rychlé odvolání Petra Lessyho z čela policie i výhružné SMS zprávy, které poté dostali někteří zástupci policie. Červíček také policistům přislíbil navýšit provozní rozpočet na rok 2013 o 700 milionů.

Žádné zásadní, nesmyslné změny u policie se nestanou, říká její nový šéf Červíček

|Petr Král, ak |Zprávy z domova

Nový policejní prezident Martin Červíček se bude zabývat výhružnými SMS zprávami, které prý dostali představitelé bezpečnostních sborů v souvislosti s podzimní akcí Upír. Červíček se nejen proto sejde s policejními odbory, kterým chce vysvětlit, jakým způsobem se bude policie reorganizovat. „Chci dát jasně najevo, že žádné zásadní, nesmyslné změny se nestanou,“ říká policejní prezident.