„Nejprve se to natočilo a teprve potom to nakreslili. Takže já jsem byla stejně zvědavá jako diváci, když se to promítalo v televizi, protože jsem to neznala,“ přiznala před pěti lety Bohdalová.
Okupace Československa v roce 1968 znamenala likvidaci všeho, co souviselo s tzv. „socialismem s lidskou tváří“, jak tomu komunisté tehdy říkali. Přišla normalizace, jejíž součástí byla i propaganda.
Komunisté si byli dobře vědomi, že díky popularitě televize mohou efektivně a politicky „vychovávat občany“. Klíčové bylo sdělit, co si mají myslet. I z tehdejší zábavy dodnes ční ideologické zadání.
V deseti dílech se kromě hlavních protagonistů v podání Jiřího Sováka s Miroslavem Horníčkem objevili i další významní herci jako Josef Kemr, Věra Ferbasová nebo Jan Libíček.
Den tisku připadal na 21. září jako připomínka 21. září 1920, kdy poprvé vyšlo komunistické Rudé právo. Oslavy Dne tisku, rozhlasu a televize tomu odpovídaly.
Když vojáci zastavili vysílání ze sídla televize ve Vladislavově ulici, pokračovala Kamila Moučková v komentování z provizorního studia ve sklepě hloubětínské Tesly. I kvůli tomu se stala nežádoucí.
„Nejhorší pocit je, když člověk vyleze poprvé na parket, když na tebe svítí dvě stě světel,“ vzpomíná Hemala na svoji účast v taneční soutěži StarDance.
Ve věku 85 let zemřela v pondělí Jarmila Šusterová Horčičková, která byla první stálou programovou hlasatelkou Československé televize. ČTK to jménem rodiny oznámil její zeť Jan Vedral.