Český hydrometeorologický ústa

|Alžběta Rákosová, Lenka Rafaelová |Zprávy z domova

Na Moravě hrozí další záplavy. Hladiny řek prudce stoupají

Po třech týdnech se na východě republiky opět zvedají hladiny řek. Téměř z celé Moravy a Slezska hlásí druhé a třetí stupně povodňové aktivity, silné deště navíc meteorologové očekávají i v následujících hodinách. Extrémní stupeň nebezpečí vyhlásili pro Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

|Eliška Pilařová, Alžběta Rákosová, Katka Brezovská |Zprávy z domova

Počasí: Na východě republiky stoupají hladiny řek, v Krkonoších napadl sníh

Varování před povodněmi dnes vydal Český hydrometeorlogický ústav. Extrémní stupeň nebezpečí hrozí v Moravskoslezském a Zlínském kraji od zítřejších osmi hodin večer. Pro Pardubický, Jihomoravský a Olomoucký kraj platí vysoký stupeň nebezpečí. Během sobotního večera začne na Moravě a ve Slezsku pršet a srážky se v průběhu neděle rozšíří dále na západ i do Čech. Od sobotního večera do pondělního rána odborníci očekavájí na některých místech srážky až do devadesáti milimetrů.

|Marika Táborská, Monika Červená, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška |Zprávy z domova

Českem se opět ženou bouřky a přívalové deště

Přes Českou republiku se opět od západu ženou bouřky. Až do sobotního brzkého rána platí varování meteorologů před přívalovým deštěm a krupobitím pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj. Od sobotního rána do nedělní půlnoci pak bouřky hrozí v Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. Mezi sobotním ránem a nedělní půlnocí se špatné počasí přežene Olomouckým a Moravskoslezským krajem.

|Milan Kopp, Jiří Hošek, Marika Táborská, Monika Rybáková |Zprávy z domova

Českou republiku o víkendu zasáhne velmi silný vítr

Do Česka míří orkán Emma. Meteorologové varují, že na horách může dosáhnout rychlosti až 144 kilometrů za hodinu. Půjde tedy o nejsilnější vítr od loňského orkánu Kyrill. Výstraha meteorologů platí pro celou zemi. V Plzeňském a Jihočeském kraji výrazně stoupne taky povodňové ohrožení. Pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký platí povodňová pohotovost.