Rozhodnutí Vrchního soudu je pravomocné. ČOV se proto v nejbližších dnech chystá oznámit nový termín voleb, které by se vzhledem k měsíční lhůtě dané stanovami mohly uskutečnit do konce května.
Organizátoři budou usilovat o to, aby se 6. březen, kdy akce začala, stal oficiálně mezinárodním dnem otužilců. Požádali o to Český olympijský výbor i OSN.
Soud předběžným opatřením zakázal Českému olympijskému výboru uspořádat v pátek volby vedení, informoval média předseda Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl.
„Byl to skvělý člověk, měl jsem ho moc rád. Byl to přísný, ale spravedlivý a pracovitý člověk. Strašně měl rád sport, lidi a poctivou práci,“ řekl Kejval.
Necelý rok před zimní olympiádou přicházejí z Číny informace o tom, že sportoviště jsou připravená, ale kvůli koronavirové pandemii se tam tuto zimu žádné závody nepojedou.
Na konto Českého olympijského výboru přišlo z osmi milionů jen 3,32 milionu korun. Černošek tak dosáhl na jednu z nejlukrativnějších provizí – 60 procent – ke které mu dopomohl státní podnik.
V součtu s jarními omezeními byl letos amatérský sport zakázaný už téměř čtyři měsíce. Bez pravidelné organizované činnosti zůstávají statisíce amatérů.
Výhrůžky smrtí, komentování fyzického vzhledu nebo jiné sexuální narážky. Podcast Vinohradská 12 rozebírá odvrácenou stranu popularity, které na sociálních sítích čelí vrcholové sportovkyně.
Lékařská komise Českého olympijského výboru vyzvala vládu, aby při uvolňování opatření proti koronaviru umožnila návrat dětí ke sportu. Jaké dopady má omezení dětského sportování a školního tělocviku?
Původně se měli předseda, místopředsedové a další členové výkonného výboru volit 8. října, ale tehdy z toho sešlo rovněž kvůli špatné epidemiologické situaci v Česku.
Společnosti Lesy ČR, Česká pošta a ČEZ na podporu olympioniků vyčlenily 120 milionů korun, dostaly ale jen čtvrtinu. Miliony přitom proudily přes Černoškovu soukromou akciovku Česká sportovní.
Velká část peněz, které státní nebo polostátní podniky posílaly českým olympionikům, skončila podle zjištění Radiožurnálu u firmy Miroslava Černoška. Jak se to stalo? A na co se státní peníze použily?
Černošek patří k nejvlivnějším mužům českého tenisu. Spolupracoval s Petrou Kvitovou nebo Tomášem Berdychem. Netají se ani vazbami na politiky – mezi jeho známé patří třeba Jaroslav Fatýnek.
Společnosti Lesy ČR, Česká pošta a ČEZ na podporu olympioniků vyčlenily celkově 120 milionů korun, neposlaly je ale přímo, ale přes Černoškovu soukromou akciovku Česká sportovní.
„Napsali jsme Policii České republiky, že jsme nikde k tomu datu, kdy jsme to napsali, nenašli žádné ztráty ani poškození,“ řekl ve středu novinářům předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
„V nejoptimističtějším případě se dá očekávat někdy na začátku příštího roku,“ říká o vývoji vakcíny, která by výrazně napomohla k uspořádání olympiády v Tokiu, vakcinolog Jiří Beran.
Letní olympijské hry v Tokiu se kvůli pandemii koronaviru přesunuly až na příští rok. Jednotlivé výpravy mají víc času na přípravu, zároveň ale odložení bude finančně náročné pro všechny zúčastněné.
Na inspekční cestu do Japonska teď zástupci Českého olympijského výboru letět nemůžou. S organizátory her, které jsou kvůli pandemii koronaviru odložené na příští rok, jsou ve spojení aspoň na dálku.
Obžaloba klade Janstovi za vinu, že kvůli zvýšení státní podpory pro ČUS činil protiprávní kroky a že výši schválené částky ovlivnil přes sekretáře unie, kterého dosadil do ministerské komise.
Už měli nějaký plán, ale všechno se nakonec muselo odložit o rok. Český olympijský výbor (ČOV) proto schvaloval rozpočet nejen na tento rok, ale i na ten příští, kdy se budou konat letní hry v Tokiu.
Je docela složité zjistit přesný rozdíl v zastoupení obou pohlaví ve sportovním prostředí. Nejen v soutěžích, závodech a zápasech, ale i v řidících pozicích jednotlivých organizací.