Dohromady dluží vlastně málo, něco přes 150 tisíc korun. Největší dluh, zhruba polovinu, má za sociální a zdravotní pojištění, které za ni neplatil majitel stánku, ve kterém si přivydělávala.
Je slyšet, jak Rusko stále Vuhledar ostřeluje. Střílí přímo do města, kde zůstalo 200 až 300 civilistů. Ruské jednotky se ale nepohnuly směrem dovnitř. To ovšem neznamená, že město nezůstane zničené.
Mnohé domy ve Vuhledaru jsou rozbombardované, silnice jsou plné děr, výmolů a kráterů. Místní potřebují k přežití základní věci – vodu a chléb. Ne vždy se ale humanitární pracovníci do města dostanou.
Zelenskyj se na Ukrajinu vrátil po služební cestě do Spojených států, kde se setkal s Joem Bidenem a americkými zákonodárci. Po cestě zpět se setkal i s polským prezidentem Dudou.
Společně s Vystrčilem na Ukrajinu jeli senátoři Jiří Růžička a Pavel Fischer. Předseda Senátu cestu na Ukrajinu doplnil slovy: „Jsou pozvání, která se neodmítají.“
Finské úřady chtěly nechat linku v provozu, aby se Finové, kteří jsou na území Ruské federace, mohli vrátit zpět do vlasti. Na to už ale podle nich měli dostatek času.
Kromě Fialy do Kyjeva odcestovali i premiéři Polska a Slovinska Mateusz Morawiecki a Janez Janša, spolu s nimi i bývalý polský předseda vlády Jaroslaw Kaczynski.
Jen málokdo si představí odpočinek od práce v podobě 1600 kilometrů dlouhé cesty. Tu momentálně absolvuje Miroslav Oros, který se rozhodl vyrazit na koloběžce z Paříže do Prahy.
Prezident Miloš Zeman má v plánu setkání se spolkovým prezidentem Alexanderem van der Bellenem. Návštěva měla proběhnout už v dubnu, kvůli koronavirovým restrikcím se ale přesunula.
Premiér prohlásil, že informaci nechtěl prozrazovat v době, kdy se na něj za snímky valila vlna kritiky, protože jeho žena to nevěděla. „Teď se to dozvěděla, já jsem je vyhnal pryč,“ dodal.
Podle mluvčí letiště Zuzany Špačkové je nepravděpodobné, že by se vojenské letiště otevřelo pro veřejnost. „Nejsme ani kapacitně připravení,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz.
Rozhodnutí předsedy Senátu Miloše Vystrčila vyrazit na Tchaj-wan navzdory tlaku Číny a českého prezidenta je bezesporu odvážné a principiální. Přesto by nemělo vzbuzovat přehnaná očekávání.
Jaroslav Kubera z ODS hovořil o představě, že by navštívil jak demokratický Tchaj-wan, tak komunistickou Čínu. To by se mu ale asi zřejmě nepodařilo, alespoň ne v uvedeném pořadí.
Trump měl Kodaň navštívit zpočátku příštího měsíce. Dánské politiky debata o Grónsku pobouřila. Premiérka Frederiksenová ji označila za „absurdní“ a prohlásila, že Grónsko není na prodej.
Nedávno se objevilo několik „nepovedených“ cest politiků do zahraničí. Kromě výjezdu poslanců a nejvyššího kontrolora Kaly do Peru i cesta Lubomíra Zaorálka do KLDR nebo Zdeňka Ondráčka do Donbasu.
„Příští rok oslavíme 130. výročí první značené trasy. Za tu dobu se zjistilo, že barva, kterou používáme, vydrží na objektech maximálně tři roky,“ říká předseda Klubu českých turistů na Pardubicku.
Den poté, co Masaryk připlul lodí z Japonska, se 30. dubna 1918 vydal přes Skalisté hory na východ. Tehdy neměl prakticky jinou možnost, než cestovat vlakem - ale mrzet ho to rozhodně nemuselo.
V bagdádském kině se poprvé po čtvrt století promítne film irácké produkce. Informoval o tom web televize Al-Džazíra. Snímek Cesta vypráví o mladé sebevražedné atentátnici.
Snímek Marťan je jeden z nejrealističtějších sci-fi filmů, říká v rozhovoru s Lucií Výbornou talentovaný mladý český vědec Jan Lukačevič. A ví, o čem mluví.
Jeden dvanáctiletý Australan vzal rodičům auto a vydal se sám na víc než čtyři tisíce kilometrů dlouho cestu napříč kontinentem směrem do Perthu. Urazil skoro třetinu, než ho zastavila policie.
Irácké jednotky uzavřely poslední hlavní silnici vedoucí ze západního Mosulu. S odvoláním na armádu a obyvatele o tom informuje agentura Reuters. Ozbrojenci z takzvaného Islámského státu tak přišli o trasu, po které mohli prchat do další své bašty ve městě Tall Afar a odtud dál k syrské hranici.