ČEZ aréna

ČEZ aréna v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Bureš |Hokej

Německo vyhrálo nad Lotyšskem 2:1, Amerika porazila Dánsko 1:0

Hokejisté Německa v utkání s Lotyšskem dokázali otočit vývoj zápasu a vyhrát. Na gól Darzinse z přesilové hry totiž odpověděl ve třetí třetině také v početní výhodě Wolf. Tři body vystřelil německému týmu dvě minuty před koncem zápasu Plachta. V utkání skupiny B v Ostravě vstřelil ve 28. minutě Nelson jedinou branku utkání a Američané porazili Dánsko 1:0. .

|David Nyč |Hokej

Češi porazili Rusko 2:1, na hokejových hrách přesto skončili poslední

Trefa Jakuba Petružálka ze třetí třetiny utkání mezi českou hokejovou reprezentací a Ruskem rozhodla o těsném vítězství domácího týmu 2:1 na Českých hokejových hrách v Pardubicích. Ani tříbodový zisk ze závěrečného duelu však Čechy z poslední turnajové příčky nedostal. Celkové vítězství si připsali Finové, kteří v odpoledním zápase porazili Švédsko jednoznačně 5:0.

|David Nyč, Oto Gutwirth |Hokej

Pardubický hokejový klub chce od vlastníka haly úlevu na nájemném

Vedení pardubického hokejového klubu chce změnit podmínky pronájmu ČEZ Areny. Většinový vlastník pardubického hokeje Roman Šmidberský hovoří o saldu ve výši 30 milionů korun a tato minusová částka podle něj klub oproti ostatním extraligovým celkům značně znevýhodňuje. Situace je složitější i kvůli tomu, že se nejvyšší hokejová soutěž bude hrát také ve 20 kilometrů vzdáleném Hradci Králové.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Utkání hvězd položilo základy česko-polské basketbalové spolupráce

Minulý víkend se přepisovala historie evropského basketbalu a své k tomu řekla výrazně i Česká basketbalová federace. Do té doby totiž nikdy na starém kontinentu nedošlo k organizaci společného Utkání hvězd dvou států. Polsko-český duel ve Wroclavi byl tak v tomto ohledu průlomový nejen pro samotné hráče ale i obě basketbalové federace, které se rozhodly dlouhodobě navázat užší vzájemnou spolupráci. Její začátek proběhl ve velkém stylu.

|Alena Benešová, Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová vybojovala pro Česko postup do semifinále FC. Češky v něm čeká Itálie

České tenistky jsou popáté za sebou v semifinále Fed Cupu. V ostravské ČEZ aréně porazily Austrálii 4:0. Rozhodující třetí bod přidala Petra Kvitová, která porazila Samanthu Stosurovou 2:6, 7:6 a 6:4. V závěrečné čtyřhře vyhrál pár Hlaváčková, Hradecká nad Dellacquaovou a Bartyovou 6:0, 7:6. O postup do finále budou Češky hrát v dubnu v Itálii, která zdolala Spojené státy 3:2.

|Radim Sajbot, Tereza Jelínková |Tenis

Tenis hrát umím, ujišťuje před prvním kolem Fed Cupu Kvitová

Český tenis má v první světové desítce dvě jména. Tomáše Berdycha a Petru Kvitovou. Zatímco rodák z Valašského Meziříčí výsledkově od posledního US Open potvrzuje svou příslušnost k top ten, Petra Kvitová se trápí. Od mezinárodního mistrovství Spojených států, tedy US Open, které se hrálo na přelomu srpna a září, nedokázala vyhrát na okruhu WTA dva zápasy v řadě.